Śledź nas na lub dołącz do naszego

Niemiecka giełda Frankfurt Stock Exchange (znana również jako Börse Frankfurt) ogłosiła niedawno, że najlepiej sprzedającym się produktem w ubiegłym roku, były krypto certyfikaty. Wolumen obrotu w ich przypadku osiągnął ponad 18,4 mld euro.

Frankfurt Stock Exchange posiada największą bazę certyfikatów kryptograficznych

Certyfikaty kryptograficzne cieszą się w ostatnim czasie dużą popularnością. Najlepszym tego dowodem jest Frankfurt Stock Exchange, na której obrót tym produktem wyniósł w 2021 roku ponad 18,4 mld euro.

Choć w porównaniu z rokiem poprzednim odnotowano niewielki spadek (w 2020 roku obrót wyniósł bowiem 21,1 mld euro), to i tak wiele wskazuje, że to właśnie krypto certyfikaty przejmą niedługo pozycję lidera wśród produktów finansowych.

Jak zapewnia Florian Claus, członek Rady Dyrektorów Börse Frankfurt, giełda posiada największą na niemieckim rynku bazę produktów z kategorii certyfikatów kryptograficznych, która sukcesywnie jest rozbudowywana. Dzięki niej, inwestorzy mają zapewnioną możliwość prowadzenia sprawnego i bezpiecznego handlu kryptowalutami, za pośrednictwem własnego rachunku papierów wartościowych.

Nowe udogodnienia podatkowe

Nie da się zaprzeczyć, że certyfikaty kryptowalutowe osiągnęły na niemieckim rynku duży sukces. Nie bez znaczenia zdaje się być w tym kontekście również sposób oszczędzania, który Frankfurt Stock Exchange ma do zaoferowania użytkownikom. W lipcu ubiegłego roku, w Niemczech weszło w życie nowe prawo, które pozwoliło giełdzie zrezygnować z naliczania podatku VAT od opłat transakcyjnych, wnoszonych przez użytkowników.

Deutsche Börse buduje ekosystem kryptowalutowy

Börse Frankfurt należy do istniejącej od 1992 roku grupy Deutsche Börse, która już od ubiegłego roku wykazuje duże zainteresowanie rynkiem kryptowalut. Spółka nabyła wówczas większościowy pakiet udziałów w Crypto Finanse AG, szwajcarskiej firmie oferującej produkty i usługi kryptowalutowe. Jej przejęcie zostało sfinalizowane w grudniu ubiegłego roku. Grupa zadeklarowała wówczas, że obrała sobie za cel stworzenie spójnego, europejskiego ekosystemu kryptowalutowego.

5/5 - (6 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters