Śledź nas na lub dołącz do naszego

PayPal, lider usług płatniczych, poszerzył ich zakres o obsługę kryptowalut. Użytkownicy mogą nabywać i sprzedawać następujące kryptotowaluty: Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash oraz Litecoin.

Użytkownicy PayPal z USA zyskali dostęp do kryptowalut

Zgodnie z oficjalnie wydanym komunikatem, PayPal wprowadził nową usługę związaną z kryptowalutami – posiadacze kont na platformie zyskali możliwość ich kupowania, przechowywania oraz sprzedawania, bezpośrednio w systemie PayPal. Usługa jest póki co dostępna wyłącznie dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych, jednak informacja o jej wprowadzeniu wywołała duże poruszenie w całym środowisku kryptowalutowym. Początkowo dzienny limit zakupów kryptowalut ustalono na kwotę 10 000 dolarów, jednak z uwagi na duże zapotrzebowanie klientów, zwiększono ją do 20 000 dolarów.

Bitcoin wśród kryptowalut dostępnych na PayPal

W związku z rosnącą popularnością sektora kryptowalutowego, wejście do niego takiego giganta usług płatniczych jak PayPal, było kwestią czasu. Tym bardziej, że cena Bitcoina wzrosła w ostatnim czasie do 16 000 dolarów. Bitocoin znalazł się na liście czterech krypotwalut, które można nabywać i sprzedawać za pośrednictwem PayPal. Pozostale trzy to: Ethereum, Bitcoin Cash oraz Litecoin, jednak ich wartości pozostają póki co dość niepewne.

PayPal jako nowy gracz w sektorze

Jak wspomniano, nowa usługa PayPal obejmuje tylko cztery krypotwaluty, a dostępna jest wyłącznie na terenie Stanów Zjednoczonych. Przedsiębiorstwo zamierza jednak z czasem poszerzyć jej zasięg, a docelowo kryptowaluty mają się stać się środkiem płatniczym, aż 26 milionów kont handlowych, zarejestrowanych na platformie. Działania PayPal w tym zakresie wspierane są przez inną, współzależną firmę płatniczą Venmo.

5/5 - (5 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters