Śledź nas na lub dołącz do naszego

Zgodnie z oficjalnymi doniesieniami, Revolut zdecydował się na złożenie wniosku o licencję bankową w Wielkiej Brytanii. Pozwoliłaby ona firmie na poszerzenie oferty o kompleksowe konta oszczędnościowe z dostępem do takich usług jak kredyty w rachunku bieżącym, pożyczki oraz depozyty.

Licencja bankowa – korzyści dla Revoluta i jego klientów

Wniosek o licencję bankową Revolut złożył prosto do Prudential Regulation Authority (PRA) i Financial Conduct Authority (FCA). Pozytywna decyzja w tej sprawie przyniosłaby szereg korzyści nie tylko samej firmie, lecz również jej klientom, którzy mogliby zyskać dostęp do szerszej grupy znacznie atrakcyjniejszych usług, w tym również oszczędnościowych i kredytowych. Co więcej zyskaliby oni większy zakres bezpieczeństwa, bowiem licencja oznaczałaby dodatkową ochronę w ramach programu rekompensat usług finansowych (FSCS), która maksymalnie wyniosłaby 85 000 GBP na osobę. Byłoby to doskonałe uzupełnienie dla aktualnie stosowanych narzędzi.

Europejska licencja bankowa

Warto wspomnieć, że Revolut pozyskał już europejską licencję bankową, co miało miejsce w 2018 roku. Dzięki temu firma może oferować usługi bankowe na terenie Europy Środkowej. Wśród nich znajduje się m.in. wyjątkowo atrakcyjna oferta kredytowa, dostępna na dwóch rynkach europejskich, a stanowiąca poważną konkurencję dla tradycyjnych usług kredytowych. Docelowo usługi Revoluta mają zostać w 2021 roku poszerzone o inne państwa europejskie.

Jak przekonuje dyrektor generalny Revolut, Nik Storonsky, licencja bankowa dostarczy klientom wymiernych korzyści, w postaci wysokiej jakości usług bankowych. Firma dąży bowiem do tego, aby zapewnić im nie tylko najlepsze produkty, ale obsługę na najwyższym poziomie, co zagwarantować ma właśnie oferta pełnych rachunków bankowych.

O Revolut

Revolut jest firmą świadczącą usługi bankowe, która począwszy od 2015 roku pozyskała ponad 13 milionów klientów. W lipcu ubiegłego roku udało jej się zamknąć rundę finansowania z serii D z przedłużeniem o 80 mln dolarów na łączną kwotę 580 mln dolarów oraz wycenę opiewającą na kwotę 5,5 mld dolarów. Revolut został okrzyknięty przez „Sunday Times” najszybciej rozwijającą się firmą technologiczną w Wielkiej Brytanii.

5/5 - (4 votes)
Zapraszamy do odwiedzin naszych innych portali Ekskluzywne.net, LuksusoweHotele.pl oraz Golabek.pl

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters