Śledź nas na lub dołącz do naszego

Lista usług oferowanych przez Citibank, może się niedługo poszerzyć. Tym razem chodzi o kryptowaluty. Jest to już kolejny bank, który interesuje się cyfrowym pieniądzem.

Testowanie nowych rozwiązań

Itay Tuchman, dyrektor generalny działu wymiany walut Citibanku, ogłosił niedawno, że bank bierze pod uwagę wprowadzenie nowej usługi, która miałaby polegać na przechowywaniu kryptowalut. Wynika to z faktu, że w ostatnim czasie zaobserwować można było duży wzrost zainteresowania bitcoinem, także ze strony większych klientów. Wobec tego, bank analizuje różne nowe możliwości ich obsługi, po to, aby wybrać tę najlepszą. Jednocześnie Tuchman podkreślił, że wprowadzenie nowej usługi nie odbywa się pod presją czasu. Citibank wprowadzi ją dopiero wtedy, gdy nabierze całkowitej pewności, że takie rozwiązanie jest korzystne dla klientów, a jedocześnie w pełni bezpieczne.

Citybank będzie przechowywał kryptowaluty swoim klientom?

Citibank już od dłuższego czasu uważnie przygląda się rynkowi kryptowalut, szczególną uwagę przywiązując do bitcoina, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem klientów. Przypuszcza się, że bank planuje wprowadzenie nowych usług związanych z krytpowalutami, nie mających jednak formy bezpośrednich inwestycji w nie. Wciąż bowiem jawią się one jako dość ryzykowne rozwiązanie, jako że niosą ze sobą konieczność przejęcia pełnej odpowiedzialności za bezpośrednie przechowywanie większych kwot w kryptowalutach, a jednocześnie budzą wiele wątpliwości regulacyjnych. Dodatkowo inwestycje bezpośrednie oznaczają, że prowizje pobierałyby giełdy, a nie bank. Stąd też, usługa powiernicza obsługująca kryptowaluty byłaby korzystana dla samego banku, bowiem mógłby on pobierać opłaty, jak i dla samych klientów, którzy przechowywaliby je w tej samej instytucji, w której przechowują środki w tradycyjnej walucie.

O Citibanku

Citibank został założony w 1812 roku w Stanach Zjednoczonych. Jest to jedna z najstarszych, amerykańskich instytucji finansowych. Jej właścicielem jest obecnie międzynarodowa grupa Citigroup. Citibank posiada łącznie 2649 oddziałów w 19 krajach. Jest to już kolejna instytucja finansowa, która zaczyna interesować się rynkiem kryptowalut.

Rate this post

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters