Śledź nas na lub dołącz do naszego

Szwajcarski bank UBS Group planuje poszerzenie zakresu świadczonych usług. Wiele wskazuje na to, że już wkrótce zamożniejsi klienci banku, będą mogli skorzystać z nowych propozycji inwestycji. Usługi te będą dostępne w kryptowalutach.

Testowanie nowych rozwiązań

W ostatnim czasie pojawiły się doniesienia medialne, że szwajcarski bank UBS testuje różne możliwości zaoferowania swoim klientom usługi inwestycyjnej w kryptowalutach. Bliższe szczegóły projektu nie są jednak znane, a badania sektora krypotwalutowego prowadzone przez bank, są na dość wczesnym etapie.

Wiele wskazuje jednak, że inwestycje, o których mowa, będą dotyczyły niewielkiej części portfeli klientów, z racji iż rynek kryptowalut wciąż jest niestabilny. Wsparcie we wdrożeniu nowych usług zapewnić mają firmy zewnętrzne.

Sztuczna inteligencja wsparciem dla UBS?

Krążą również słuchy, że prezes UBS, Ralhp Hamers, robi rozeznanie na temat tego, w jaki sposób zredukować koszty oraz zdigitalizować operacje bankowe poprzez wykorzystanie rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji. Mają one także pomóc wskazać, do jakiej grupy klientów powinna być skierowana nowa oferta. Warto w tym miejscu wtrącić, że UBS przykłada ogromną wagę do różnego rodzaju inicjatyw technologicznych. Na modernizację swojej infrastruktury bank wydaje blisko 3,5 mld dolarów rocznie.

Banki zwracają się w stronę kryptowalut

UBS nie jest pierwszym bankiem, który zwrócił się w stronę sektora kryptowalut. Wymienić można tu chociażby BNY Mellon, Deutsche Bank, Citygroup oraz JP Morgan. Podobną drogą podążają również fundusze inwestycyjne, wśród których znajduje się m.in. Blackrock. Wiele z tych instytucji kieruje się w swoich działaniach obawą, że jeżeli nie wprowadzi usług związanych z obrotem kryptowalutami, straci część swoich klientów.

5/5 - (12 votes)
Zapraszamy do odwiedzin naszych innych portali Ekskluzywne.net, LuksusoweHotele.pl oraz Golabek.pl

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters