Śledź nas na lub dołącz do naszego

Messari, otwarta wersja bazy danych kryptowalutowych, wzorowana na bazie EDGAR Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, uruchomiła jawny rejestr emitujących tokeny projektów, aby zapewnić publiczny dostęp do informacji, który z różnych powodów jest utrudniony. Mowa tutaj w szczególności o takich informacjach jak projekty tokenów, dane związane z dostawami, audyty technologiczne czy też zarządzanie finansami.

Platforma Messari

Messari dąży po pierwsze do standaryzacji, a po drugie do automatyzacji ujawniania tego rodzaju informacji. Ułatwi to zdobycie wiedzy na temat ciekawych projektów kryptowalutowych nie tylko samym inwestorom, ale również zupełnie przypadkowym obserwatorom, którzy mogą zostać w ten sposób zachęceni do przyłączenia się do krypto-rynku.

Jak podkreślił Ryan Selkins, założyciel Messari, cały proces powinien zostać przeprowadzony w oparciu o zasadę „opt-it” ponieważ tokeny kryptowalut nie stanowią papierów wartościowych notowanych na giełdzie.

W rejestrze platformy jako pierwsze pojawiły się takie starupy jak Aion, Blockstack, Civic, Decent, District0x, IDEX, Mainframe, Melonport, Metronome, Ocean Protocol, Tierion i Zilliqa, a lista ta będzie się sukcesywnie rozszerzać. Trzeba przy tym podkreślić, że weryfikacji nie podlegają same zasoby, lecz wyłącznie odpowiedzialne za nie podmioty.

Na początkowych etapach działalności, Messari będzie bazowała wyłącznie na własnych narzędziach, jednak docelowo platforma ma zostać poddana decentralizacji. Do rejestru będzie mogła zgłosić się każda firma, jednak o tym czy zostanie ona finalnie dodana, decyduje społeczność kryptowalutowa. Wszystkie uwzględnione w rejestrze dane będą publiczne dostępne, zaś firmy zainteresowane wykorzystaniem konkretnych danych będą mogły skorzystać z udostępnianego przez Messari interfejsu.

5/5 - (4 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters