Śledź nas na lub dołącz do naszego

W Stanach Zjednoczonych dostępna jest już nowa aplikacja społecznościowa Donalda Trumpa o nazwie Truth Social. Amerykańscy użytkownicy mogą pobierać ją z Apple Store. Platforma opracowana została przez firmę Trump Media and Technology Group.

Truth Social dostępna na Apple Store

Sieć społecznościowa Truth Social, która stworzona została przez Donalda Trumpa, a dokładnie przez należącą do niego firmę Trump Media and Technology Group, jest już dostępna dla obywateli Stanów Zjednoczonych. Amerykanie mogą ją pobierać za pośrednictwem Apple Store, jednak pełen zakres jej funkcji będzie dostępny dopiero pod koniec marca.

Zgodnie z doniesieniami, platforma Truth Social działa jako sieć „Big Tent”, co oznacza, że jej celem jest prowadzenie wolnej, otwartej dyskusji na skalę globalną, w której nie ma miejsca na dyskryminację żadnej idei politycznej. Jej hasło przewodnie brzmi zaś „Follow the Truth”.

Konflikt Trumpa z Twitterem

Nowe medium Trumpa zdaje się być wzorowane na Twitterze, szczególnie że on sam był swego czasu bardzo aktywny na tym serwisie. Platforma w ubiegłym roku dożywotnio zablokowała jednak konto byłego prezydenta, z uwagi na dopuszczenie się przez niego rażącego naruszenia regulaminu. Trumpowi zarzucono m.in. otwarte podżeganie do przemocy za pośrednictwem Twittera. Z podobnych przyczyn zablokowały go również inne platformy, w tym Facebook.

Usterki wersji beta

Użytkownicy, którzy zdecydowali się przetestować platformę Truth Social, donosili o usterkach związanych z jej działaniem. Jako, że jest to jednak wersja beta, mogą one występować jeszcze przez jakiś czas. Tym bardziej, że premiera nowej aplikacji Trumpa i tak została opóźniona. Pierwotnie miała się ona bowiem odbyć jesienią ubiegłego roku.

Fuzja z Digital World Acquisition Corp.

Trump Media and Technology Group, która zajęła się stworzeniem Truth Social, ogłosiła w październiku 2021 roku fuzję ze spółką Digital World Acquisition Corp.(DWAC), notowaną na giełdzie Nasdaq. W ostatnim czasie jej akcje odnotowały wzrost o blisko 4%, osiągając cenę 85 USD, podczas gdy tuż po przeprowadzeniu fuzji skoczyły z 10 USD do 94 USD. Ich aktualna cena jest więc niższa niż bezpośrednio po przeprowadzeniu fuzji.

5/5 - (4 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters