Śledź nas na lub dołącz do naszego

Pozytywnie oceniłeś projekt kryptowalutowy i zainwestowałeś w jego token. Przesłałeś go na swój bezpieczny portfel i czekasz. Sprawdzanie zmian ceny i czekanie na zysk to nie wszystko, co powinieneś robić. Swoją inwestycję powinieneś wciąż oceniać, w świetle postępów dokonywanych przez zespół twórców, jakości wypuszczanych przez nich produktów, podpisanych umów o współpracy, a także ewentualnych opóźnień i innych nieprawidłowości. Oprócz tego, warto być na bieżąco, by nie przegapić ważnej informacji, jak np. swap, czyli obowiązkową wymianę tokenów. Jak trzymać rękę na pulsie?

Wpis jest częścią darmowego szkolenia – Kryptowaluty – jak zacząć i przetrwać? Kurs dla każdego!

Kanały komunikacji: zespół kryptowaluty – inwestor

Twitter

Facebook stał się portalem dla mas, gdzie obecnie głównie ludzie w wieku 30-40 lat chwalą się zdjęciami swoich dzieci. Te zaś uciekły z facebooka na instagram i inne platformy. Twitter natomiast pozostaje kanałem nieco bardziej merytorycznej komunikacji. Głównie wykorzystują go politycy, do reagowania na aktualne wydarzenia, a także firmy, do informowania o nowościach.

Twitter jest też chętnie wykorzystywany przez projekty kryptowalutowe, crypto influenserów i znane osobistości z tego rynku. To tu można śledzić najważniejsze wydarzenia, subskrybując kanały popularnych portali, np. naszego.

Polecamy założyć konto na twitterze, by śledzić oficjalne kanały posiadanych przez siebie oraz obserwowanych kryptowalut. Na tego typu kanałach publikowane są wszystkie najważniejsze informacje oraz raporty z postępów projektu.

Blog Medium

Wiele projektów kryptowalutowych szerzej opisuje newsy, umowy o współpracy a także inne istotne informacje w artykułach publikowanych na swoim blogu na platformie Medium. To tam publikowane są raporty, sprawozdania oraz szczegółowo opisywane są rozwiązania techniczne. Linki do konkretnych artykułów opublikowanych na medium, najczęściej znaleźć w wspominanych przed chwilą postach na twitterze.

Telegram

Wiele projektów kryptowalutowych posiada swój oficjalny kanał na Telegramie. Najczęściej udzielają się tam przedstawiciele społeczności danej kryptowaluty, hodlerzy, fani danej kryptowaluty, ale także przedstawiciele projektu i pracownicy ich działów marketingowych.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się czegoś konkretnego o danym projekcie kryptowalutowym, poprosić o wyjaśnienie jakiś zapisów whitepaperu lub wpisu na blogu Medium, uzyskać więcej informacji o nowości z Twittera, odwiedźcie Telegram. To na takim chacie można czasem wyczytać między wierszami w wypowiedzi członków zespołu, jakieś informacje, zanim zostaną one opublikowane gdzieś indziej.

Github

Wiele projektów kryptowalutowych, tworzących jawny kod otwartoźródłowy, publikuje go na swoim kanale w portalu Github. Można tam sprawdzić, czy zespół się obija, czy faktycznie dodaje cały czas coś nowego i rozwija tworzone przez siebie oprogramowanie. Ostatnio jednak Github został przejęty przez Microsoft, co rzutuje na zaufanie do tej platformy i na prawo własności do publikowanych tam treści.

Reddit

Oprócz ogólnych kanałów, takich jak r/Cryptocurrency, na którym możecie znaleźć najciekawsze wykopaliska spośród wszystkich newsów dotyczących całego rynku kryptowalut, znajdziecie również kanały tematyczne konkretnych projektów. To na nich można czasem znaleźć ciekawe wpisy inwestorów oraz odpowiedzi przedstawicieli zespołu.

AMA – Ask Me Anything

Na platformie Reddit (lub gdzieś indziej) zespół twórców danego projektu organizuje czasem AMA, czyli daje możliwość publicznego zapytania o coś konkretnego. Po zebraniu pytań, oficjalne odpowiedzi twórców projektu, jego szefów, przedstawicieli i programistów, są publikowane w ramach AMA. Jest to świetny sposób, by dopytać o przyszłość projektu, plany zespołu oraz wyjaśnić wszelkie swoje wątpliwości, np. co do uczciwości twórców danej kryptowaluty.

Bitcointalk

Jest to najstarsze forum poświęcone kryptowalutom, założonym przez samego Satoshiego Nakamoto, w celu prowadzenia dyskusji o rozwoju bitcoina we wczesnym etapie jego istnienia. Obecnie anonsowane są tam wszystkie projekty kryptowalutowe, a użytkownicy mogą wyrazić swoje zdanie na ich temat lub o coś zapytać.

Jak wykryć ewentualne nieprawidłowości?

Członkowie zespołu uciekają od odpowiedzi na pewne pytania? Kasują czyjeś wypowiedzi na telegramie? Banują poruszających niewygodne kwestie? Artykuły na Medium są o niczym? Ogłoszone na twitterze umowy o partnerstwie są jednostronne, a partner nie jest w nich oznaczony? Może to tylko fake news rozpuszczane przez członków zespołu, którzy chcą tym napompować cenę swojego tokena, aby sprzedać go drogo.

Github świeci pustkami, a ostatnie edycje miały miejsce podczas ICO? Wiedz, że coś nie gra. Może zespół tylko opowiada bajki. Zebrał pieniądze w ICO, a teraz tylko kombinuje, jak zarobić na spekulacji własnym tokenem. Nie ma on zamiaru tworzyć produktu i na nim zarabiać. Interesuje go tylko mydlenie oczu i cyniczne robienie wałków.

Takich projektów na rynku kryptowalut są setki, jeśli nie większość. Uważaj, gdyż łatwo dać się nabrać na oszustwo i stracić pieniądze na tzw. scam.

Jednak to, co wyżej przeczytałeś, nie wyklucza, że zespołowi uda się znaleźć naiwnych oraz spompować cenę swojego tokenu. Na spekulacji scamem również można zarobić i to często więcej i szybciej, niż na uczciwym projekcie.

Zobacz pozostałe materiały darmowego szkolenia – Kryptowaluty – jak zacząć i przetrwać? Kurs dla każdego!

5/5 - (12 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters