Śledź nas na lub dołącz do naszego

Solana to projekt blockchain, który jest szczególnie przyjazny dla środowiska dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii konsensusu Proof of History (PoH) i Proof of Stake (PoS).

Proof of History (PoH)

Proof of History (PoH) pozwala na wygenerowanie wstępnej historii zdarzeń w blockchain, która jest trudna do zmiany, co umożliwia szybkie potwierdzenie transakcji bez konieczności przeprowadzania kosztownych obliczeń w celu wykrycia double-spendingu.

Natomiast PoS zapewnia, że ​​właściciele Solana tokenów są zainteresowani stabilnością sieci, a nie kosztami energii potrzebnymi do wydobycia nowych bloków.

Solana Tracker

W celu monitorowania i kontrolowania emisji dwutlenku węgla (CO2) związanej z działaniem Solana, powstał Solana Tracker śladu węglowego. Jest to narzędzie, które umożliwia mierzenie i raportowanie emisji CO2 związanej z każdym adresem Solana, dzięki czemu użytkownicy Solana mogą śledzić wpływ swojej aktywności na środowisko.

Solana Tracker śladu węglowego działa na podstawie różnych wskaźników, takich jak moc obliczeniowa węzłów, pobór energii przez serwery Solana oraz zużycie energii przez użytkowników Solana poprzez interakcje z siecią (takie jak przesyłanie lub odbieranie tokenów). Wszystkie te dane są następnie przetwarzane, aby obliczyć ilość emisji CO2 związanej z działaniem Solana.

Ważnym elementem Solana Tracker śladu węglowego jest to, że pozwala na kompensację emisji CO2 związanej z działaniem Solana poprzez inwestowanie w projekty mające na celu redukcję emisji CO2 lub usuwanie CO2 z atmosfery. Dzięki temu użytkownicy Solana mogą zrównoważyć wpływ swojej aktywności na środowisko poprzez inwestowanie w projekty ochrony środowiska.

Podsumowując, Solana Tracker śladu węglowego to narzędzie, które umożliwia monitorowanie emisji CO2 związanej z działaniem Solana oraz oferuje użytkownikom możliwość kompensacji swojego wpływu na środowisko poprzez inwestowanie w projekty ochrony środowiska.

5/5 - (5 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters