Śledź nas na lub dołącz do naszego

Drużyna piłkarska River Plate podpisała kontrakt z platformą blockchain o nazwie Sorare. Fantasy football wkracza na zupełnie nowy poziom. Kibice zyskali w dobie pandemii doskonałą sposobność, aby cieszyć się piłką nożną w domowych zaciszu.

Blockchain w piłce nożnej i nowy wymiar fantasy football

Nawiązanie przez drużynę piłkarską River Plate współpracy z platformą Sorare to ważny, kolejny już krok w stronę upowszechniania technologii blockchain w najpopularniejszym sporcie świata. Sorare to innowacyjne rozwiązanie, umożliwiające łączenie cyfrowego i rzeczywistego świata. Dzięki niemu fantasy football wszedł na nowy poziom.

River Plate to jeden z pierwszych klubów piłkarskich Ameryki Południowej, który zawarł kontrakt z Sorare. Posunięcie to, z uwagi na renomę zespołu, znacząco wpłynęło na przyśpieszenie ekspansji w kolejnych regionach.

Nowy wymiar kibicowania

Platforma jest oparta na blockchainie Ethereum, dzięki czemu każdy istniejący w realnym świecie piłkarz, może być powiązany z NFT, którego wartość determinowana jest aktualną sytuacją rynkową. Jest to mechanizm analogiczny do istniejących już kolekcji fantasy football bądź kart, z tą jednak różnicą, że odbywa się on całkowicie online oraz na zdecentralizowanych łańcuchach bloków. Dla kibiców oznacza to zupełnie nowe możliwości cieszenia się ze swojego ulubionego sportu. Jak podkreślają przedstawiciele zarządu River Plate, współpraca z Sorare ukierunkowana jest w dużej mierze na dostarczenie fanom piłkarskim zupełnie nowych doświadczeń, a także na dotarcie do nowych, młodych kibiców, przede wszystkim na terenie Azji oraz Ameryki.

Sukces Sorare, korzyści dla klubów piłkarskich

Na przestrzeni ostatnich lat, współpracę z platformą Sorare nawiązało wiele cenionych na świecie klubów piłkarskich, a liczba jej użytkowników na całym świecie sukcesywnie rośnie. Obecnie przekroczyła ona już 80 000 tysięcy. Łączna wartości wszystkich sprzedanych kart, sięgnęła zaś 9 milionów dolarów.

Pod koniec ubiegłego roku, platforma była stanie zapewnić dodatkowe źródło dochodów dla ponad 110 klubów piłkarskich. Sprzedaż kart szacowano w grudniu 2020 roku na kwotę ponad 1 50000 euro miesięcznie.

5/5 - (3 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters