Śledź nas na lub dołącz do naszego

Wiele wskazuje na to, że Bakkt już wkrótce będzie notowany na giełdzie. Umożliwić ma to fuzja z VPC Impact Acquisition Holdings, notowanej na Nasdaq. Informacja ta obiegła już co prawda media, jednak należy mieć na uwadze, że brak jest oficjalnego komunikatu w tej sprawie.

Fuzja z VPC Impact Acquisition Holdings

Doniesienia o fuzji z VPC Impact Acquisition Holdings oraz wejściu firmy Bakkt na giełdę odbiły się dość głośnym echem w społeczności kryptowalutowej. Choć informacje te nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone, to zgodnie z doniesieniami medialnymi rozmowy są już na tak zaawansowanym etapie, że połącznie może nastąpić już wkrótce. Wartość całej operacji opiewa na kwotę 2 miliardów dolarów.

VPC Impact Acquisition Holdings

VPC Impact Acquisition Holdings jest częścią stacjonującej w Chicago firmy Victory Capital Park, inwestującej w firmy rozwijające się zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w innych państwach. Swoją działalność rozpoczęła w 2007 roku, a do chwili obecnej brała już udział w 115 inwestycjach, których łączna wartość wyniosła 6 mld dolarów. W 2020 roku VPC Impact Acquisition Holdings uruchomił IPO, w wyniku którego inwestorom zostały udostępnione akcje o wartości 200 mln dolarów.

Bakkt

Po uruchomieniu kontraktów terminowych na Bitcoinie w 2019 roku, również i Bakkt podjął próbę umocnienia swojej pozycji, jednak wciąż pozostaje w tyle w porównaniu do innych firm w branży. Dodatkowo pokład firmy opuściła sama jej założycielka – Kelly Loeffler, która postanowiła zająć się polityką.

Ponadto Bakkt uruchomił własną aplikację, zapewniającą użytkownikom możliwość kupna i sprzedaży kryptowalut oraz podejmowania działań inwestycyjnych. W niektórych przypadkach zostają oni nawet nagradzani. To jak potoczą się dalsze losy Bakkt okaże się jednak w najbliższej przyszłości. Wiele zależy również od tego czy potwierdzą się doniesienia o planowanej fuzji z VPC Impact Acquisition Holdings.

4.3/5 - (6 votes)
Zapraszamy do odwiedzin naszych innych portali Ekskluzywne.net oraz LuksusoweHotele.pl

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters