Śledź nas na lub dołącz do naszego

Serwis społecznościowy Reddit planuje wprowadzenie nowej funkcji. Jak wynika z wypowiedzi pracowników firmy, chodzi o zdjęcia profilowe oparte na NFT.

Reddit testuje nową funkcję

W ostatnim czasie pojawiły się doniesienia, że Reddit, ciesząca się dużą popularnością platforma społecznościowa, testuje zdjęcia profilowe NFT. Nowa funkcja ma polegać na tym, że użytkownicy będą mogli ustawić dowolne NFT jako swoją fotografię profilową.

Informację na temat wprowadzenia przez Reddit możliwości wykorzystywania NFT w charakterze zdjęć profilowych oraz weryfikowania własności, ujawnił przedstawiciel serwisu – Tim Rathschmidt. Podkreślił przy tym, że projekt znajduje się w fazie testów, a firma wstrzymuje się jeszcze z publicznym wprowadzeniem nowej funkcji.

Projekt NFT wchodzi w życie

Choć Rathschmidt utrzymuje, że Reddit dopiero testuje zdjęcia profilowe NFT, to wiele wskazuje, że projekt już wkrótce wejdzie w życie. Dowodzi tego chociażby wpis, jaki zamieścił niezwiązany z Redditem deweloper aplikacji Nima Owji na swoim profilu w mediach społecznościowych. Nowa funkcja może być już częściowo publiczna, za czym przemawia promujący ją baner, o którym wspomina w swoim poście Owji.

Warto dodać, że opcji zdjęć profilowych NFT przychylny jest również Twitter, który póki co również jedynie testuje tę funkcję. Dlatego na tę chwilę dostępna jest ona wyłącznie dla subskrybentów Twitter Blue.

Reddit i kryptowaluty

Zdjęcia profilowe NFT to nie pierwszy sygnał, że Reddit interesuje się kryptowalutami. Już w maju 2020 roku firma wprowadziła bowiem dedykowane swoim użytkownikom, oparte na sieci Ethereum tokeny /r/CryptoCurrency i /r/Fortnite. Są one znane również pod nazwami: MOON oraz BRICK. Z kolei w czerwcu ubiegłego roku serwis wprowadził własną kolekcję NFT o nazwie „CryptoSnoos”.

Natomiast w październiku 2021 roku Reddit zaczął rekrutację pracowników do projektu związanego z tworzeniem większej platformy NFT. Nie można więc wykluczyć, że NFT już wkrótce staną się ważnym wsparciem dla działalności firmy.

5/5 - (6 votes)
Zapraszamy do odwiedzin naszych innych portali Ekskluzywne.net oraz LuksusoweHotele.pl

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters