Śledź nas na lub dołącz do naszego

Cardano NFTs (CNFs) zyskały na przestrzeni minionego roku dużą popularność. Na tyle dużą, że zaczęły się nimi interesować takie placówki naukowe jak Uniwersytet Oksfordzki.

Projekt Catalyst

W ramach powstającej na Uniwersytecie Oksfordzkim pracy magisterskiej poświęconej Cardano NFTs, jej autorka podjęła próbę pozyskania funduszy na badania z projektu Catalyst. Jest to największa na świecie Zdecentralizowana Organizacja Autonomiczna (DAO). Dzięki temu narzędziu posiadacze kryptowaluty Cardano (ADA) zyskują możliwość aktywnego udziału w różnych przedsięwzięciach oraz głosowania nad poszczególnymi propozycjami. Warunkiem jest posiadanie zarejestrowanego portfela, na którym znajduje się nie mniej niż 500 ADA.

Praca badawcza

W planowanych badaniach naD Cardano NFTs technologia blockchain rozpatrywana będzie jako nowe medium sztuki. Jego analizy można dokonać bowiem na podstawie jego wytworów, którymi są NFT. Studium przypadku przeprowadzone zostanie na podstawie unsigned.algorithms, które umożliwią przedstawienie wzajemnych powiązań sztuki z technologią blockchain. W planowanych badaniach, studium przypadku objęte zostaną również Non-Fungible Visualizations (NFVs).

Jednocześnie NFT ukazane zostaną w kontekście historii sztuki, w nawiązaniu do działań artystycznych podejmowanych na przestrzeni ostatnich siedemdziesięciu lat. Celem badań ma być wykazanie przez ich autorkę, iż technologia blockchain postrzegana jako medium sztuki, wywiera wpływ na metody jej konceptualizacji, tworzenia oraz odbioru.

Dlaczego Cardano?

Z grupy wielu łańcuchów bloków wykorzystywanych przy NFT, do pracy badawczej wybrany został Cardano. Studentka Uniwersytetu Oksfordzkiego argumentuje tę decyzję tym, iż jest oparty na protokole Ouroboros, który bazuje z kolei na badaniach akademickich. Dzięki temu Cardano jest w stanie zapewnić wysoce zrównoważoną infrastrukturę.

Szeroki zakres zastosowań NFT

NFT cieszą się w ostatnim czasie coraz większą popularnością, dlatego coraz szerszy staje się zakres ich zastosowania. Umożliwiają m.in. potwierdzenie autentyczności dzieł sztuki oraz przejrzyste przechowywanie informacji. Bardzo dobrze obrazuje to przykład modowej marki dla mężczyzn OriginThread, która przybliża użytkownikom historię swojej odzieży. Ma to szczególne znaczenie w kontekście tego, że branża modowa coraz częściej krytykowana jest z powodu dość wątpliwych warunków produkcji oraz prowadzenia nieuczciwej polityki cenowej.

5/5 - (5 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters