Śledź nas na lub dołącz do naszego

Technologię blockchain z powodzeniem można wykorzystać również w szkolnictwie wyższym. Dowiodła tego Politechnika Świętokrzyska, która użyła jej do potwierdzenia autentyczności swoich dyplomów.

Blockchain Billon wykorzystany przez Politechnikę Świętokrzyską

Pod koniec sierpnia grupa pierwszych absolwentów Politechniki Świętokrzyskiej otrzymała link do cyfrowej kopii swojego dyplomu, zapisanej w łańcuchach bloków. Została ona odpowiednio zabezpieczona przed sfałszowaniem oraz zaopatrzona w specjalny klucz umożliwiający jej odczyt. Uczelnia oparła swoje rozwiązanie na technologii blockchain opracowanej przez polską firmę Billon.

Nowy standard w szkolnictwie wyższym

Niewykluczone, że już wkrótce cyfrowe dyplomy ukończenia uczelni wyższych staną się powszechnym standardem. Takie rozwiązanie jest szczególnie pomocne dla studentów, którzy zyskują możliwość sprawdzenia autentyczności dokumentu z dowolnego miejsca na świecie. System, na wdrożenie którego z pomocą Billon zdecydowała się Politechnika Świętokrzyska, stanowi o wiele bezpieczniejszą opcję niż tradycyjne metody elektronicznego zarządzania danymi.

Nowe rozwiązanie zapewnia możliwość zapisania w zaledwie kilka sekund pliku PDF w formie danych rozproszonych na blockchainie. Z kolei absolwenci, którzy będą mieli do swojej dyspozycji specjalny klucz, będą mogli pobrać plik o dowolnej porze, a następnie wykorzystać go na przykład w celach rekrutacyjnych. Potencjalny pracodawca będzie zaś w stanie w szybki i prosty sposób zweryfikować jego autentyczność.

Zabezpieczenie przed nieuczciwymi praktykami

Wykorzystanie technologii blockchain dostarczanej przez Billon w procesie zarządzania wrażliwymi danymi na uczelniach wyższych, umożliwia skuteczne przeciwdziałanie fałszowaniu stopni i tytułów naukowych. Cyfrowe kopie dyplomów wydaje swoim absolwentom wiele prestiżowych szkół na świecie. Warto również wspomnieć, że z technologii blockchain Billona mogą skorzystać również inne podmioty wystawiające świadectwa zawodowe, licencje, zaświadczenia i wszelkiego rodzaju inne, ważne dokumenty. Obecnie stosują ją m.in. Tauron oraz Biuro Informacji Kredytowej.

5/5 - (6 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters