Śledź nas na lub dołącz do naszego

Już wkrótce uruchomiony zostanie Huawei walletcyfrowy portfel juanów, który zintegrowany będzie z urządzeniami chińskiego giganta. Komentatorzy uznają to za zapowiedź, że chiński bank centralny przygotowuje się do wprowadzenia własnej cyfrowej waluty.

Cyfrowy portfel na urządzeniach Mate 40

Huawei wallet, który ma obsługiwać cyfrowego juana, dostępny będzie przede wszystkim na urządzeniach z serii Mate 40. Cyfrowy portfel będzie posiadał odpowiednie zabezpieczenia, zapewniające anonimową ochronę oraz funkcję podwójnych transakcji offline. Niektórzy obserwatorzy środowiska kryptowalutowego interpretują tę wiadomość jako zapowiedź, że bank centralny Chińskiej Republiki Ludowej jest już w gotowości do wprowadzenia własnej cyfrowej waluty (CBDC).

Testy

Cyfrowy juan (DC / EP) już od wielu miesięcy jest poddawany testom, których zwieńczeniem ma być Huawei wallet. Jeden z nich przeprowadzono ostatnio w mieście Shenzen, Jego mieszkańcy wzięli udział w specjalnej loterii, w ramach której trafiło do nich 10 mln yuanów cyfrowych. Zwycięzcy mogli przeznaczyć środki na aplikację dedykowaną smarfonom, dostępną do nabycia w jednym z tysięcy już punktów obsługujących cyfrowego juana. Dodajmy, że wartość cyfrowego juana jest taka sama, co tradycyjnego juana, zatem 10 mln DC / EP posiada wartość bliski półtora mln USD.

Huawei partnerem chińskiego rządu

Wiemy już, że jeżeli cyfrowy juan zostanie oficjalnie uruchomiony, będzie obsługiwany przez urządzenia Huawei. Ciężko jest jednak jednoznacznie wskazać, czy będą one zgodne z innymi CBDC (Central bank digital currency). Nie jasne pozostaje również to, czy użytkownicy modelu Mate 40, na którym dostępny ma być Huawei wallet, uzyskają opcję przekonwertowania za jego pomocą tradycyjnego juana na cyfrowy i odwrotnie. Choć wciąż pojawiają się pewne wątpliwości związane z całym przedsięwzięciem, to można założyć, że dostęp do cyfrowego juana będzie wyjątkowy prosty, a nie wyklucza się nawet, że w niedalekiej przyszłości konwersja tradycyjnej waluty na cyfrową, będzie przebiegać automatycznie. Należy również podkreślić, że Huawei, jako chińska marka wiodąca na całym świecie, jest idealnym partnerem dla rządu Chin.

5/5 - (6 votes)
Zapraszamy do odwiedzin naszych innych portali Ekskluzywne.net oraz LuksusoweHotele.pl

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters