Śledź nas na lub dołącz do naszego

Telegram ogłosił niedawno pobicie chlubnego rekordu, jakim było pozyskanie 500 milionów użytkowników miesięcznie. Wiadomość tę przekazał na swoim profilu Pavel Durov. W ostatnim czasie konta założyło aż 25 milionów nowych użytkowników.

Odejście od WhatsApp’a

Niebywały sukces, jaki odniósł Telegram, obwieścił sam Pavel Durov. Platforma pozyskała aż 500 milionów użytkowników miesięcznie. Tylko w ostatnim czasie konto założyło blisko 25 milionów użytkowników z Azji, Europy, Ameryki Łacińskiej oraz Bliskiego Wschodu. Można przypuszczać, że do osiągnięcia tego wyniku w dużej mierze przyczynił się fakt, że wiele osób zrezygnowało w ostatnim czasie z WhatsApp’a – aplikacji służącej obsłudze wiadomości błyskawicznych. Przyczyną jest zapowiedź wprowadzenia na początku lutego nowych warunków użytkowania, które zaczęły budzić liczne wątpliwości dotyczące naruszenia prywatności. Najwięcej kontrowersji wywołała opcja udostępniania informacji na Facebooku, do którego należy aplikacja.

Prywatność użytkowników priorytetem aplikacji Durova

Telegram pozostanie w pełni niezależną aplikacją i nie zamierza wykorzystywać prywatności swoich użytkowników w zamian za bezpłatna usługę. Jak podkreślił Pavel Durov, obecny wynik oznacza znaczący wzrost w porównaniu z ubiegłym rokiem, w którym dzienna liczba nowych użytkowników wynosiła ok. 1,5 miliona. Szef komunikatora Telegram upatruje przyczyny tego nagłego zrostu zainteresowania w tym, że ludzie nie chcą już sprzedawać swojej prywatności, stając się poniekąd zakładnikami monopoli technologicznych. Już w 2018 roku Durov przekonywał, że priorytetem prowadzonej przez niego działalności są ludzie. To dlatego Telegram zrezygnował ze współpracy z reklamodawcami i udziałowcami, którzy najprawdopodobniej oczekiwaliby udostępniania danych użytkowników.

Social media rosną w siłę

Zapewnienia Durova skłaniają do refleksji nad wolnością i prywatnością w mediach społecznościowych. Dodatkowo wiele kontrowersji wzbudziło w ostatnim czasie usunięcie kont Donalda Trumpa przez Facebooka i Twittera oraz ocenzurowanie byłego prezydenta. Było to spowodowane m.in. ostatnimi zamieszkami na Kapitolu. To, że jeden najbardziej wpływowych ludzi na świecie w jednej chwili zniknął z dwóch najważniejszych platform, dowodzi jak wielką siłą są dziś social media i stanowione przez nie reguły.

5/5 - (5 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters