Śledź nas na lub dołącz do naszego

Firma Samsung ujawniła niedawno plany rozpoczęcia produkcji 3-nanometrowych chipów do kopania kryptowalut. Nie jest to pierwsza inicjatywa technologicznego giganta w świecie blockchain.

Pierwsi nabywcy

Nowe chipy służące do kopania kryptowalut, które zamierza wprowadzić Samsung, znajdują się obecnie w fazie testów. Mimo to znaleźli się już pierwsi nabywcy. Mowa o chińskiej firmie PanSemi oraz amerykańskiej firmie Qualcomm. Druga z nich jest obecnie jednym z największych klientów Samsunga.

Nowoczesne chipy od Samsunga

Nowe procesory 3 nm GAA (Gate All Around) produkowane przez Samsunga, wyposażone będą w bramki na każdej z czterech powierzchni. Jest to nowe rozwiązanie, którego jak dotąd nie wprowadziła żadna inna firma. Za najbardziej zaawansowane technologicznie uchodziło dotychczas urządzenie FinFET, w którym zastosowano trzy powierzchnie.

Model oferowany przez Samsunga zapewnia wysoce precyzyjną kontrolę prądów, przy rozmiarze o wiele mniejszym, niż oferują inni producenci.

Samsung i technologia blockchain

Przestrzeń blockchain i kryptowalut nie jest obca dla technologicznego giganta. Nie po raz pierwszy bowiem firma wkracza w ten obszar. Już w lutym Samsung uruchomił NFT, które dostępne były dla nabywców nowego modelu Galaxy S22. To nie wszystko, bowiem światowy gigant zintegrował też platformę NFT z trzema modelami odbiorników telewizyjnych, dzięki czemu sprzedaż cyfrowych dzieł sztuki można było prowadzić za pośrednictwem telewizora. Dużym atutem tego rozwiązania była możliwość ich bezproblemowego i wyraźnego wyświetlenia.

Samsung współpracował także z protokołem Stellar. Wspólne działania ukierunkowane były na opracowanie nowych aplikacji blockchain przeznaczonych dla sklepu Keystore. W ten sposób powstał Blockchain Keystore, czyli system zapewniający użytkownikom smartfonów marki Samsung bezpieczne korzystanie z aplikacji związanych z technologią blockchain oraz kryptowalutami.

5/5 - (5 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters