Śledź nas na lub dołącz do naszego

PornHub po zablokowaniu możliwości płatności kartami kredytowymi Visa i MasterCard, musiał poszukać alternatywnych metod płatności. Okazały się nimi kryptowaluty. Dwaj giganci transakcji płatniczych postanowili zakończyć współpracę z serwisem z uwagi na kontrowersyjne treści publikowane na jego łamach.

Płatność kryptowalutami na PornHub

Sama w sobie płatność kryptowalutami na platformie PornHub nie jest niczym nowym, bowiem już wcześniej platforma uwzględniała niektóre z nich, tj. Verge, Tether, Tron oraz Pumapay.

Jednak, gdy zablokowana została możliwość dokonywania płatności kartami Visa i Master Card za usługę premium, serwis zmuszony został poszerzyć ten katalog. Użytkownicy mogą wybrać też metodę płatności przelewem SEPA. PornHub akceptuje obecnie następujące kryptowaluty: Bitcoin, Bitcoin Cash, Dash, Ethereum, Ethereum Classic, Litecoin, Monero, NEM, Tether, Tron, Verge, Waves, Zcash, Pumapay.

Visa i MasterCard zrezygnowały z współpracy z PornHub. Przyczynił się do tego materiał New York Times’a

W ostatnim czasie dwaj giganci z branży kart płatniczych zrezygnowali ze świadczenia swoich usług platformie PornHub. Przyczynił się do tego artykuł, który ukazał się na łamach amerykańskiego dziennika The New York Times. Jego autor, Nicholas Kristof, oskarżył w nim serwis, iż szerzy sceny przemocy, w tym przemocy seksualnej wobec dzieci. Materiał ten mocno uderzył w wizerunek PornHub, który mimo, iż działa w dość kontrowersyjnej branży, cieszy się olbrzymią popularnością.

System płatności to nie jedyny problem PornHub

Rezygnacja operatorów płatności okazała się jednak najmniejszym problem PornHub. Platforma, po ukazaniu się artykułu w New York Times’ie, musiała usunąć ze swoich serwerów ogromną ilość filmów – liczba ta sięgnęła milionów. Z serwisu zniknęły wszystkie filmy pochodzące z nieznanych kont. Co więcej okazało się, że wiele filmów było publikowanych bez zgody występujących w nich osób. Nie ulega zatem wątpliwości, że PornHub musi poczynić odpowiednie kroki, aby zapewnić lepszą kontrolę nad publikowanymi treściami. W tym przypadku zatem, informację o zainteresowaniu kryptowalutami, można uznać za wątpliwie chlubną dla sektora cyfrowych płatności.

3/5 - (284 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters