Śledź nas na lub dołącz do naszego

London Stock Exchange (LSE) we współpracy z firmą 20|30 podjęła się wydania pierwszych stokenizowanych papierów wartościowych. Kapitał pierwszej testowej edycji STO wynosił 3 miliony funtów, a została ona wyemitowana za pośrednictwem Ethereum.

Proces tokenizacji, którego London Stock Exchnage podjęła się wspólnie z 20|30, był pierwszym w historii procesem wydania security tokens regulowanym przez Financial Conduct Authority za pośrednictwem programu Sandbox 4.

Dzięki technologii rozproszonej księgi głównej (DTL) możliwe jest pominięcie niektórych czynności związanych z rozliczeniem i transferem, co oznacza większą oszczędność zarówno czasu, jak i środków finansowych. Dodatkowo DLT zapewnia automatyczną weryfikację handlu, dzięki czemu nie ma potrzeby przetwarzania transakcji przez izby rozliczeniowe.

Tokeny 20|30 zostaną objęte blokadą na okres jednego roku. Nie będą one dostępne dla inwestorów detalicznych, a dla wybranych banków, brokerów oraz specjalistycznych firm handlowych.

Ponadto firma pracuje nad produktem o nazwie TokenFactory, który pozwoli innym przedsiębiorstwom wydawać własne, oparte na akcjach, security tokens.

Tokenizacja takich dóbr jako nieruchomości, dzieła sztuki, fundusze inwestycyjne oraz kapitał może przynieść wiele korzyści, stąd też zainteresowanie tym obszarem jest coraz większe.

Tym bardziej, że STO podlega regulacjom dotyczącym papierów wartościowym, co w przeciwieństwie do tradycyjnych rynków cyfrowych, zapewnia wysoki stopień zgodności z przepisami.

5/5 - (4 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters