Śledź nas na lub dołącz do naszego

Microsoft opracował rewolucyjny patent na kryptowalutowy system, opierający się na danych, których źródłem jest ludzka aktywność. Rozwiązanie to można potraktować jako alternatywę dla wysoce energochłonnego systemu bitcoin.

Kryptowaluta oparta na ludzkiej aktywności

kryptowaluta Microsoft

Human body activity data – to właśnie na tym systemie bazować będzie nowa kryptowaluta Microsoft.

Mechanizm jego działania jest wyjątkowo prosty – aby skorzystać z nowego rozwiązania użytkownik musi posiadać urządzenie z odpowiednim sensorem badającym aktywność jego ciała.

Może być to na przykład smartfon lub opaska sportowa smartwatch. Wybrane urządzenie realizuje następnie zadania wyznaczane przez serwer systemu, a wykorzystuje przy tym dane pochodzące z ludzkiej aktywności.

Następnie dane są weryfikowane przez system oraz nagradzane  kryptowalutami.

Jak to działa?

Microsoft dostrzegł olbrzymi potencjał w aktywności ludzkiego ciała, którą z powodzeniem można wykorzystać w procesie miningu kryptowaluty.

Należy tu jednak podkreślić, że rzecz nie rozchodzi się o czysto fizyczne zadania, a przede wszystkim o zwykłe codzienne czynności, takie jak chociażby oglądanie reklam czy korzystanie z różnego rodzaju usług internetowych.

Microsoft wykorzystał fakt, że fala mózgowa lub ciepło ciała emitowane przez użytkownika wskutek wykonywanych przez niego zadań, mogą zostać wykorzystanie podczas procesu wydobywania.

System kryptowalutowy kompatybilny z określonym urządzeniem, będzie w stanie analizować dane pochodzące z aktywności ciała, kwalifikując je bądź nie do wypłacenia kryptowalut.

Innymi słowy idea Microsoftu zakłada, że ludzka aktywność może być wykorzystywana w procesie wydobywania kryptowaluty.

Moc obliczeniowa może być zwiększana lub zmniejszana przez system, w zależności od tego jaką aktywność generują wykonywane zadania.

Potencjał

Ludzka aktywność, którą postanowił wykorzystać Microsoft może poddać w wątpliwość potężne moce obliczeniowe, które generuje m.in. bitcoin, przy czym odznacza się ona poziomem bezpieczeństwa porównywalnym do systemu Proof of Work.

Tym samym użytkownicy, zupełnie nieświadomie, mogą przyczynić się do rozwiązania trudnych pod względem obliczeniowym problemów.

2.1/5 - (43 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters