Śledź nas na lub dołącz do naszego

Lider japońskiej bankowości, grupa SMBC (Sumitomo Mitsui Financial Group) nawiązała współpracę ze startupem blockchain o nazwie HashPort. Partnerstwo ukierunkowane jest na stworzenie nowych projektów NFT oraz Web3.

SMBC i HashPort nawiązują współpracę

Sumitomo Mitsui Financial Group jest japońskim gigantem na rynku usług bankowych, którego aktywa warte są 2,1 biliona dolarów. Grupa rozpoczęła niedawno partnerstwo ze startupem blockchain HashPort, aby wspólnie pracować nad projektami NFT oraz Web 3.

Grupa SMBC prowadzi obecnie jeden z głównych banków w Japonii. Współpracując z HashPort lider japońskiej bankowości, zamierza stworzyć istne „laboratorium biznesu tokenów”. Przedsięwzięcie to ukierunkowane jest na testowanie nowych możliwości obracania tokenami, w tym NFT.

Mitsubishi UFJ Financial Group również celuje w rynek NFT

Grupa SMBC podejmując nowe wyzwanie, miała już przetarty szlak. W marcu największy japoński bank – Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG) nawiązał bowiem współpracę z Animoca Brands, która ukierunkowana była na rozwój działań w obszarze NFT.

Nowe partnerstwo stanowiło jednocześnie dla MUFG zobowiązanie do aktywnego wspierania rozwoju rynku NFT, a wykorzystał w tym celu know-how dostarczony przez Animoca Brands. Zastosowanie rozwiązania objęły treści cyfrowe, prawa własności intelektualnej oraz procesy zarządzania rynkiem NFT.

MUFG Bank powziął sobie za cel angażowanie się w ochronę sieci Web 3.0., która obejmuje szybko rozwijający się rynek NFT. Dlatego nie tylko wspiera emisję i notowania NFT, ale zajmuje się także świadczeniem usług związanych z ich obrotem.

Po NFT przyszedł czas na stablecoiny

MUFG Bank oraz grupa SMFG zdecydowanie przyczyniły się do rozwoju rynku NFT w Japonii. Teraz Kraj Kwitnącej Wiśni jest gotów na przyjęcie ram prawnych dla stablecoinów. Dowodzi tego chociażby to, że japoński parlament przyjął niedawno ustawę określającą ich status prawny. W akcie tym stablecoiny zdefiniowano jako cyfrowe monety, powiązane z jenem bądź inną tradycyjną walutą, zapewniając ich właścicielom prawo do ich wymiany zgodnie z wartością nominalną.

5/5 - (2 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters