Śledź nas na lub dołącz do naszego

Blockchain to jedna z najbardziej obiecujących technologii współczesnych czasów. Z jej potencjału korzysta coraz więcej firm, a do grupy tej dołączył w ostatnim czasie Intel.

Czym jest technologia blockchain?

Sieć blockchain stworzona została w celu przesyłania oraz przechowywania danych na temat transakcji przeprowadzanych w wirtualnej przestrzeni. Są one przetrzymywane w formie kolejno ułożonych bloków danych, nie poddających się żadnym modyfikacjom.

Innymi słowy technologia blockchain jest zdecentralizowaną, rozproszoną bazą danych, a jej użytkowanie jest w pełni anonimowe, a jednocześnie przejrzyste. Dużym jej atutem jest wysoki stopień bezpieczeństwa, jaki zapewnia. Przypisuje się jej bowiem wysoką odporność na ataki i wszelkie próby oszustw.

Blockchain i kryptowaluty

Zdecydowanie technologia blockchain znajduje obecnie najszersze zastosowanie w obszarze kryptowalut. Coraz częściej wykorzystuje się ją jednak również w innych dziedzinach, m.in. w sektorze finansowym, w transporcie czy edukacji. Jej potencjał dostrzega coraz więcej firm.

Intel również zwraca się w stronę nowoczesnej technologii

Istotnym minusem technologii blockchain jest to, że wymaga ona zastosowania potężnej mocy obliczeniowej, co wiąże się z kolei z bardzo dużym zapotrzebowaniem na energię elektryczną. Próbę uporania się z tym problemem podjęła firma Intel. Zgodnie z zapowiedziami zamierza ona wyprodukować specjalne, energooszczędne akceleratory obliczeniowe. Realizacją tego celu ma zająć się zespół Custom Compute Group, działający w ramach jednostki biznesowej Intel Accelerated Computing Systems and Graphics.

Intel nie ujawnił jeszcze wszystkich szczegółów na temat nowych akceleratorów, jednak wiele wskazuje na to, że będą one zapewniały ponad 1000-krotnie lepszą wydajność energetyczną niż konstrukcje bazujące na procesorach graficznych. Można przypuszczać, że projekt przyczyni się do zmniejszenia zainteresowania budową koparek kryptowalut z kartami graficznymi.

Nowy akcelerator ma trafić na rynek jeszcze w tym roku. Firma Intel podjęła współpracę z Argo Blockchain, BLOCK oraz GRIID – podmiotami specjalizującymi się w technologii blockchain.

5/5 - (4 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters