Śledź nas na lub dołącz do naszego

Blockstack wystosował do Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wniosek o pozwolenie na uruchomienie sprzedaży tokenów, których wartość opiewa na kwotę 50 mln dolarów. Jednym z inwestorów będzie Uniwersytet Harwarda.

Oferta Blockstack została oficjalnie zatwierdzona 11 kwietnia, a firma zadeklarowała jej pełną zgodność z tzw. Regulation A+ , która daje mniejszym przedsiębiorstwom możliwość dostępu do kapitału. Cała oferta oscyluje na blisko 295 milionów tokenów. W sprzedaży tokenów Blockstack weźmie również udział fundusz kapitałowy Uniwersytetu Harwardzkiego o nazwie Harvard Management, który wraz z innymi inwestorami, zgodnie z zapowiedziami, zakupić ma ok. 95,8 mln tokenów, co pozwala wycenić inwestycję na kwotę sięgającą nawet 11 mln dolarów.

Stacjonująca w Nowym Yorku firma Blockstack kierunkuje swoje działania w stronę opracowania infrastruktury zdecentralizowanej przestrzeni internetowej. Niezbędne dla jej rozwoju jest odpowiednie finansowanie, które na chwilę obecną przedsiębiorstwu mogą zapewnić głównie tokeny (jako, że w Stanach Zjednoczonych pozyskiwanie kapitału pozostaje pod rygorystycznym nadzorem, Regulation A+  stanowi najkorzystniejsze rozwiązanie dla mniejszych firm).  Jednocześnie coraz częściej w rynek kryptowalutowy angażują się podmioty instytucjonalne. Wśród nich znalazł się ostatnimi czasy również słynny Uniwersytet Harwarda, którego zaangażowanie w ofertę tokenów Blockstack okazało się dla wielu ekspertów niemałym zaskoczeniem.

5/5 - (5 votes)
Zapraszamy do odwiedzin naszych innych portali Ekskluzywne.net, LuksusoweHotele.pl oraz Golabek.pl

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters