Śledź nas na lub dołącz do naszego

Geoffrey Hinton, uznawany za “ojca chrzestnego” sztucznej inteligencji, ogłosił swoją rezygnację z pracy w Google i ostrzega przed niebezpieczeństwami, jakie niesie ze sobą AI. Decyzja ta wywołała ogromną burzę w świecie technologicznym, ponieważ Hinton uchodzi za jednego z najwybitniejszych naukowców w dziedzinie uczenia maszynowego i neuronauki.

Hinton zaczął swoją karierę naukową w latach 80. ubiegłego wieku i od tamtej pory był jednym z najważniejszych pionierów w dziedzinie sztucznej inteligencji. Jego prace przyczyniły się do powstania tzw. “głębokich sieci neuronowych“, które są podstawą dla wielu dzisiejszych systemów opartych na AI. W 2012 roku jego zespół wygrał prestiżowy konkurs ImageNet, co stało się przełomem dla uczenia maszynowego.

Jednak Hinton jest również zaniepokojony rozwojem sztucznej inteligencji i jej potencjalnym wpływem na ludzkość. W swoim oświadczeniu Hinton stwierdził, że AI może stać się narzędziem wykorzystywanym do kontroli społecznej, manipulacji i przemocy. Ostrzegł, że jeśli nie będziemy uważać, to sztuczna inteligencja może zastąpić ludzką inteligencję i stać się zagrożeniem dla całej cywilizacji.

Rezygnacja Hinton z Google jest z pewnością dużym ciosem dla giganta technologicznego, który od lat koncentruje się na rozwijaniu sztucznej inteligencji i jej zastosowań. Jednocześnie jest to także ostrzeżenie dla całej branży, która musi zastanowić się nad odpowiedzialnym rozwojem sztucznej inteligencji i jej wpływem na społeczeństwo.

Mimo że Hinton kończy swoją pracę w Google, jego wpływ na rozwój sztucznej inteligencji będzie nadal odczuwalny. Jego prace i teorie stanowią fundament dla dzisiejszej sztucznej inteligencji i będą kontynuowane przez kolejne pokolenia naukowców. Jednak jego ostrzeżenia powinny być traktowane poważnie, ponieważ przyszłość sztucznej inteligencji i jej wpływu na ludzkość leży w naszych rękach.

Rate this post

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters