Śledź nas na lub dołącz do naszego

Nowy krajowy system identyfikacji Etiopii może być oparty na Cardano. Tak wynikałoby z informacji zamieszczonej na oficjalnym profilu ministra pokoju tego kraju w mediach społecznościowych.

Ministerstwo Pokoju podało informacje na temat krajowego systemu identyfikacji obywateli

Post, który zamieścił minister pokoju Etiopii na swoim facebookowym profilu, odbił się głośnym echem. Zaczęto bowiem podejrzewać, że nowy krajowy system identyfikacji Etiopii, może być oparty na Cardano, z którą to firmą kraj ten prowadzi już od jakiegoś czasu rozmowy. Za pośrednictwem social mediów ogłoszono bowiem przeprowadzenie pierwszego testu operacyjnego nowego krajowego systemu identyfikacji obywateli.

Krajowy system identyfikacji obywateli w Etiopii

Nowy system wdrażany w Etiopii, to system elektronicznego dowodu tożsamości. Powstał po to, aby każdy obywatel i rezydent kraju, mógł zostać w sposób wiarygodny zidentyfikowany. Zgodnie z doniesieniem etiopskiego Ministerstwa Pokoju, przeszedł on pomyślnie test przedwdrożeniowy pierwszego stopnia, jednak żadne szczegóły techniczne w tej sprawie nie zostały ujawnione. Można przypuszczać, że do systemu wprowadzono najważniejsze dane osobowe obywateli, takie jak imię i nazwisko, data urodzenia, płeć, obywatelstwo oraz adres. Ponadto, nowy dowód osobisty składa się również z danych biometrycznych, takich jak zdjęcie, odciski palców oraz skan tęczówki oka. Dodatkowo, cyfrowy system biometryczny, przeciwdziałać będzie różnego rodzaju oszustwom.

Cardano w Etiopii

Nie jest tajemnicą, że przedstawiciele Cardano zawarli kilka umów z przedstawicielami rządowymi Etiopii. Jednocześnie założyciel firmy, Charles Hoskinson, już od jakiegoś czasu zapowiada, że wkrótce obwieszczone zostanie ważne wydarzenie. Ponadto John O’Connor, dyrektor afrykańskich operacji Cardano, przekazał niedawno, że kontrakt z rządem Etiopii jest na końcowym etapie. Nie potwierdzono jednak oficjalnie, czy chodzi o nowy system tożsamości cyfrowej.

5/5 - (6 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters