Śledź nas na lub dołącz do naszego

Jak wynika z najnowszego badania „Open Banking: revolution or evolution”, przeprowadzonego przez firmę Temenos, współczesna bankowość zmierza w stronę cyfryzacji. Poszczególne banki mają już nawet gotową strategie działania w tym obszarze.

Badanie rynku bankowego Temenos

Temenos, producent oprogramowania bankowego, opublikował jakiś czas temu raport z badania poświęconemu rynkowi bankowemu, zatytułowany „Open Banking: revolution or evolution”. Uczestniczyło w nim 300 menedżerów z największych banków na całym świecie. Jego wyniki wykazały, iż 45% banków przejawia chęć wdrożenia nowych, cyfrowych rozwiązań, a blisko jedna trzecia posiada już nawet gotowe strategie wcielania w życie otwartej bankowości. Mowa tu m.in. o korzystaniu z różnego rodzaju nowoczesnych aplikacji oraz interfejsów API, zapewniających dostęp do banku o dowolnej dla użytkownika porze.

Banki wobec cyfryzacji

Temenos współpracuje obecnie z ponad trzema tysiącami banków. Kanika Hope, dyrektor firmy ds. strategii, podkreśliła w jednym z wywiadów, że otwarta bankowość sprzyja obniżeniu barier wejścia, a jednocześnie przerywa łańcuch tradycyjnych wartości bankowych. Banki stają przed koniecznością dokładnego przeanalizowania swoich modeli biznesowych oraz określenia czy zamierzają być producentami czy dystrybutorami produktów finansowych, a może jednym i drugim.

Bankowość w dobie pandemii COVID-19

Pandemia COVID-19, z którą cały świat zmaga się już drugi rok, wymusiła znaczące przekształcenia w większości branż, w tym również w sektorze bankowości. Płatność gotówką oraz odwiedzanie placówek bankowych zaczęły jawić się jako potencjalne zagrożenie. W raporcie Temenos objaśniono w jaki sposób otwarta bankowość może usprawnić proces zarządzania danymi klientów, a jako przykład wdrażania tego typu rozwiązań, przytoczono brytyjskie banki. To właśnie dzięki otwartej bankowości oraz doskonaleniu bankowości internetowej, udało im się wypracować znacząca przewagę.

5/5 - (5 votes)
Zapraszamy do odwiedzin naszych innych portali Ekskluzywne.net, LuksusoweHotele.pl oraz Golabek.pl

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters