Śledź nas na lub dołącz do naszego

Katalog produktów dostępnych na giełdzie DBS Digital Exchange (DDEx) został poszerzony. Zgodnie z obwieszczeniem DBS, dokonana została wycena obligacji cyfrowej o wartości 15 milionów SGD. Tym samym uruchomiono pierwsze STO firmy DDEx.

Nowe możliwości dla inwestorów

Krok wykonany przez DDEx otworzył innych emitentów i klientów na możliwości, jakich jest w stanie dostarczyć giełda. Mowa tu o skutecznym dostępie do rynków kapitałowych, celem zaspokojenia potrzeb finansowych jego uczestników.

Jednocześnie firma przygotowuje się do zwiększenia liczny emisji STO oraz swoich notowań, gdy tylko tokenizacja aktywów jeszcze bardziej się upowszechni. Wielu ekspertów upatruje w emisji Security Token Offering ogromnej szansy dla firm, poszukujących platform takich jak DDEx, celem pozyskiwania funduszy z dobrze rokujących, prywatnych rynków kapitałowych Azji oraz Pacyfiku – regionu stanowiącego blisko jedną trzecią prywatnego rynku kapitałowego. W ubiegłym roku osiągnął on rekordową wartość 4,73 bln USD.

STO na rynkach azjatyckich

Jak przekonuje Eng-Kwok Seat Moey, szef grupy ds. rynków kapitałowych w DBS, pierwsze notowanie STO na DDEx, okazało się niezwykle znaczące, ponieważ pozwoliło określić siłę i znaczenie ekosystemów aktywów cyfrowych firmy na gruncie usprawniania nowych metod uwalniania wartości dla emitentów i inwestorów. Umacnia to możliwości w zakresie dostarczania zintegrowanych rozwiązań w łańcuchu wartości aktywów cyfrowych, sprzyjając tym samym większej ilości STO uruchamianych na DDEx. Eng-Kwok podkreśla również, że tokenizacja aktywów będzie się jeszcze bardziej upowszechniać, gdyż coraz większa liczba klientów zacznie korzystać z emisji STO, aby pozyskać fundusze kapitałowe. To z kolei zmotywuje Singapur do walki o pozycje lidera aktywów cyfrowych w Azji.

Bezpieczeństwo

Należy podkreślić, że cyfrowa obligacja DBS, jest w pełni zgodna z obowiązującymi regulacjami prawnymi. Inwestorzy mogą zatem liczyć na dokładnie ten sam poziom bezpieczeństwa, co w przypadku tradycyjnych obligacji. Duże znaczenie dla takiego stanu rzeczy ma intensywny rozwój infrastruktury prawnej i podatkowej Singapuru, co sprzyja większej ilości emisji STO. Aby przyciągnąć inwestorów, obligacje cyfrowe będą sprzedawane w partiach o wartości 10 000 SGD, która jest znacznie niższa, niż w przypadku tradycyjnych obligacji. Dzięki temu DDEx jest w stanie oferować tokenizowane aktywa przy mniejszych nominałach, zwiększając w ten sposób płynność i znosząc bariery dla inwestorów.

5/5 - (7 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters