Śledź nas na lub dołącz do naszego

W dniu 3 maja 2023 roku Gubernator Florydy, Ron DeSantis, podpisał ustawę umożliwiającą wprowadzenie cyfrowej waluty emitowanej przez bank centralny (CBDC) na terenie stanu. Jest to pierwszy przypadek w Stanach Zjednoczonych, w którym ustawodawstwo stanowe reguluje kwestie związane z cyfrową walutą emitowaną przez bank centralny.

Nowa ustawa określa, że ​​bank centralny będzie miał wyłączne prawo do emisji i zarządzania cyfrową walutą na terenie Florydy. CBDC będzie miał takie same właściwości jak tradycyjna waluta, ale będzie funkcjonował w oparciu o technologię blockchain, co zapewni nie tylko większą przejrzystość transakcji, ale również większą ochronę przed fałszerstwami.

Nowe ustawodawstwo zostanie wprowadzone w życie już wkrótce, co oznacza, że Floryda stanie się pierwszym stanem w Stanach Zjednoczonych, który wprowadził cyfrową walutę emitowaną przez bank centralny na swoim terytorium. Decyzja ta może mieć znaczący wpływ na krajowe i międzynarodowe rynki finansowe, ponieważ Floryda jest jednym z największych stanów USA pod względem liczby ludności i gospodarki.

Nowe przepisy są częścią szerszego planu Florydy, aby stać się liderem w dziedzinie nowych technologii i innowacji. Floryda już wcześniej przyjęła wiele inicjatyw w celu promowania rozwoju przemysłu technologicznego, a wprowadzenie cyfrowej waluty jest kolejnym krokiem w tej kierunku.

Podsumowując, podpisanie przez gubernatora DeSantisa ustawy umożliwiającej wprowadzenie cyfrowej waluty emitowanej przez bank centralny na terenie Florydy jest przełomowym wydarzeniem w świecie finansów i technologii. Ta decyzja może mieć długofalowe konsekwencje dla rynków finansowych, a także stanowi potwierdzenie innowacyjnego podejścia Florydy do rozwoju nowych technologii.

5/5 - (4 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters