Śledź nas na lub dołącz do naszego

Czy masz już dość reklam na YouTube? A może jesteś twórcą treści, które nie są monetyzowane lub są dyskryminowane przez algorytmy największego portalu wideo świata? Jeśli tak to świetnie! W tym artykule przedstawię Ci bardzo interesującą alternatywę na wymienione problemy oraz dowiesz się o dodatkowych możliwościach dla twórców treści oraz samych użytkowników.


Słowem wstępu

Istnieje wiele różnych projektów opartych na technologii blockchain, które pomogą zmienić przyszłość internetu i nie tylko. Innowacja jest zawsze pozytywnym zjawiskiem w tym zakresie. Bit.Tube, na przykład, jest platformą, która może wprowadzić pewne pozytywne zmiany, jeśli chodzi o zdecentralizowane publikowanie treści wideo. Brak demonetyzacji, cenzury, zarobki liczone od każdej minuty wyświetlanego wideo a to nie wszystko co chce oferować platforma Bit.Tube w przyszłości.

Chociaż bardzo trudno będzie zdetronizować YouTube jako platformę do publikowania wideo, Bit.Tube może w pewnym momencie wywrzeć pozytywny wpływ na tę kwestię. Choć nie jest to pierwsza platforma skupiająca się na tym konkretnym modelu biznesowym, to warto zwrócić uwagę na kilka pionierskich jej funkcji.

Czym jest platforma Bit.Tube?

BitTube jest zdecentralizowanym projektem typu blockchain, który ma na celu zastąpienie platformy YouTube platformą wideo bez reklam zasilaną własną walutą kryptograficzną.

Próbują dać użytkownikom alternatywę, która jest odporna na cenzurę i nie jest kontrolowana przez jedną dużą, scentralizowaną organizację. BitTube został opracowany, aby dać twórcom treści udział w sieci, do której się przyczynili. To wszystko jest możliwe dzięki wykorzystaniu modelu AirTime.

Platforma pozbawiona jest również scentralizowanej pamięci masowej, a jej celem jest wyeliminowanie potrzeby reklamy w celu generowania przychodów. Zamiast tego producenci treści otrzymają zapłatę po prostu za produkcję i przesyłanie filmów. Widzowie również na tym korzystają otrzymując wynagrodzenie za samo oglądanie filmów. Płatności są dokonywane w walucie rodzimej platformy BitTube, znanej jako BitTube Coin (TUBE).

Ale jak to możliwe?

BitTube integruje ekosystem waluty kryptograficznej, w którym nowe monety zwane TUBE są generowane przez profesjonalnych górników, którzy zabezpieczają sieć. Górnicy są wynagradzani w TUBE za generowanie bloków w sieci blockchain. BitTube bierze część tej nagrody i przeznacza ją na nagradzanie wydawców i widzów w oparciu o czas antenowy (AirTime). W ten sposób monetyzacja jest automatyczna, a dystrybucja przychodów jest znacznie sprawiedliwsza. Dzięki temu BitTube jest rewolucyjnym modelem oceny, który motywuje wszystkich użytkowników do tworzenia treści najwyższej jakości.

Co więcej, BitTube opiera się na rozproszonej sieci peer-to-peer, zwanej IPFS, do hostingu i dystrybucji filmów: w konsekwencji platforma pomaga ludziom na całym świecie korzystać z prawa do wolności słowa i unikać cenzury.

Wreszcie, BitTube jest napędzany przez społeczność: oznacza to, że użytkownicy zbiorowo mają moc wpływania na kierunek, w którym BitTube będzie się rozwijać.

Bit.Tube w Twojej przeglądarce

Platforma BitTube działa całkowicie w przeglądarce internetowej, więc użytkownicy, nie muszą pobierać i instalować żadnego specjalnego oprogramowania do przeglądania treści przesyłanych do BitTube. Możliwe jest również zidentyfikowanie każdego filmu wideo w sieci za pomocą skrótu, co pozwala na jego przeglądanie.

BitTube
Źródło: Bit.Tube

AirTime? a co to takiego?

AirTime to system, który nagradza wydawców i odwiedzających witrynę tokenami TUBE. Jest to rozwiązanie bez reklam płacące użytkownikom i wydawcom na podstawie czasu spędzonego na oglądaniu treści.

Obecnie model AirTime doczekał się rozszerzenia dla przeglądarek “BitTube App”, które opiszę w osobnym wpisie.

BitTube

AirTime rozprowadza tokeny użytkowe TUBE na wszystkich współbieżnych użytkowników BitTube online. System przydziela stałą liczbę TUBE pobranych z wydobycia górników. AirTime liczy dwa aspekty użytkownika. Jeden jako konsument, a drugi jako twórca/właściciel treści.

Ponieważ system oferuje wynagrodzenie w kryptowalucie, a nie w walucie tradycyjnej(FIAT), zarówno twórcy jak i użytkownicy otrzymają taką samą kwotę cyfrowych pieniędzy, niezależnie od tego, z której części świata publikowane/oglądane są ich filmy wideo

Podział nagród

Każdego dnia do sieci trafia blisko 67,000 TUBE podzielonych w 720 blokach wydobywanych blisko co 2 minuty (93 TUBE na blok). Liczby te będą się zmniejszać z roku na rok wraz ze spadkiem emisji.

Po 7 Lutym 2019 r. podział nagrody z wykorzystaniem modułu AirTime wygląda następująco:

 • 45% (30,150 szt.) dziennego wydobycia TUBE delegowany jest dla modułu AirTime gdzie 75% TUBE(22,612.5 szt) trafia dla wydawców a 25% (7,537.5 szt) tej nagrody trafia do widzów/użytkowników.
 • Górnicy zabezpieczający sieć otrzymują 40% (26,800 szt) dziennego wydobycia TUBE
 • 10% (6,700 szt) nagrody przeznaczona jest dla deweloperów na utrzymanie i marketing platformy.
 • 5% (3,350 szt) nagrody trafia do moderatorów społeczności (1%), poleconych i puli nagród (1%), a pozostałe 3% na nagrody i zewnętrznych deweloperów.

Kryptowaluta BitTube (TUBE)

Cyfrowa moneta BitTube (TUBE), jest podstawą przychodów i rozliczeń w ramach platformy Bit.Tube. Służy ona ekosystemowi Bit.Tube i jest przystosowana do wydobywania z mocy procesorów, dzięki czemu korzystanie (oraz zarabianie) z Bit.Tube jest łatwe, niedrogie i dostępne dla osób, które nie posiadają koparek”.

Dane techniczne kryptowaluty BitTube (TUBE)

 • Nazwa Monety: TUBE
 • Całkowita podaż: 1,000,000,000
 • Obecnie w obiegu: 148,177,181
 • Algorytm wydobycia: CryptoNight
 • Czas nowego bloku: 2 minuty
 • ICO: NIE
 • Pre-mined: NIE

BitTube na Coinpaprica.com

TUBE dostępne jest na giełdach:

 1. Bittrex
 2. Upbit
 3. Livecoin
 4. TradeOgre

Airtime Explorer – transparentność dzięki blockchain

Dzięki wykorzystani technologii blockchain mamy możliwość transparentnego przeglądu rozdzielanych nagród TUBE, co pozwala użytkownikom zachować zaufanie dla systemu wynagrodzeń AirTime.

Wynagrodzenia trafiają na portfel po 3 dniach od zdobycia monet. Minimalna kwota do wypłaty to 1 TUBE

Eksplorator AirtTme pokazuje następujące dane dla konkretnego kanału/użytkownika:

 • Kanał
 • Portfel
 • Saldo bieżące niewypłacone
 • Całkowity czas bieżącego płatnego salda

Statystyki czasowe

 • Jaką twórca zarobił sumę TUBE
 • Jaką ilość TUBE zarobili widzowie
 • Łączna liczba filmów danego kanału/użytkownika
 • Łączny AirTime

Aby sprawdzić transakcje dla określonej nazwy użytkownika, portfela, skrótu ipfs lub identyfikatora AirTime, wprowadź dane w polu wyszukiwania u góry lub kliknij nazwę użytkownika w pierwszej kolumnie tabeli.

Adres witryny: https://explorer.bit.tube/

W pełni zintegrowany system płatności dla każdego

Każdy nowo powstały profil na Bit.Tube jest jednocześnie automatycznie wygenerowanym adresem naszego portfela. Każdy użytkownik będzie mógł kupować oraz sprzedawać TUBE w stosunku do waluty fiducjarnej bezpośrednio na platformie, pomijając konieczność rejestracji na giełdach stron trzecich. Takie posunięcie ze strony twórców znacznie obniża próg dla powszechnej adopcji platformy.

Prawa autorskie

Każdy przesłany plik na platformę jest skanowany przez sztuczną inteligencję za pomocą ContentID, a potencjalne naruszenia są oznaczane do sprawdzenia. Aby zapewnić ochronę przed cenzurą, zasady dotyczące treści, przypadki naruszenia praw autorskich i moderowanie będą rozpatrywane w zdecentralizowanym systemie, który daje kontrolę społeczności i wzmacnia uczciwe użytkowanie. W ten sposób złośliwe strajki na prawach autorskich nie mogą zostać „uzbrojone”. System zachęci uczestników do grania według zasad opartych na nagrodach i karach.

Produkty i usługi, które napędzą popyt na Bit.Tube

W chwili obecnej zespół Bit.Tube opracowuje wiele nowych produktów i usług, aby zwiększyć popyt na TUBE.

Będą one obejmować ale nie ograniczać do:

 • Subskrypcji Premium – Oglądanie np. filmów i seriali od wydawców premium
 • Wideo na żądanie – Sprzedawaj swoją produkcję jako treść premium dostępną przez 24/48/72 godziny lub przez cały okres eksploatacji
 • Darowizny i napiwki – Możliwość otrzymywania stałego lub jednorazowego dofinansowania od widzów. ulubionych twórców treści
 • Autopromocja – Zwiększenie ekspozycji na platformie
 • Pobyt w kanale – Zachowaj swoich widzów na kanale. Dla widza wszystkie powiązane filmy wideo na pasku bocznym będą z twojego kanału
 • Ochrona zawartości –Wszystkie przesłane pliki będą szyfrowane podczas przesyłania, aby zapobiec nieautoryzowanemu pobraniu/piractwu
 • Wielo-strumieniowe przesyłanie – Zapewnij szybki czas rozruchu i najlepsze z możliwych doświadczenie zarówno dla połączeń high-end jak i low-end
 • Przewijanie do tyłu na żywo – Strumienie na żywo są rejestrowane w czasie rzeczywistym, dzięki czemu widzowie mogą przewijać je do 3 godzin
 • Członkostwo Bit.Tube Pro – Umożliwia przesyłanie plików 4K i 8K, ochronę treści, popyt na kanale
 • Bit.Tube Mastercard – Wypłata TUBE na lokalną walutę w dowolnym bankomacie obsługującym Mastercard, płatność w dowolnych systemach Point of Sale obsługujących Mastercard, odblokowuje funkcje BitTube Pro
 • Zarządzanie – „postaw” TUBE, aby zostać moderatorem (nie do końca rozumiem ? 😉 )
 • Rynek wspólnotowy – Oferta usług i towarów dla odbiorców (i nie tylko ?)
 • Lokowanie produktu na rynku – Firmy mogą oferować twórcom umowy sponsorskie, rozliczane
  w TUBE w oparciu o czas antenowy narzucony przez AI
 • BitTubeApp – Rozszerzenie dla przeglądarek liczące nasz “AirTime” podczas korzystania z internetu.

Zespół Twórców BitTube

Bit.Tube vs YouTube

Platforma Bit.Tube została zaprojektowana w sposób możliwie najprostszy, aby każdy, kto może korzystać z YouTube, mógł korzystać z Bit.Tube. Choć jest jeszcze wiele do zrobienia zanim o Bit.Tube usłyszy świat to już dziś ta nowatorska platforma wideo nie ma się czego wstydzić. Na tle wobec swojego starszego rywala Bit.Tube zakłada rękawicę i chcę nawiązać prawdziwą rywalizację o miano czołowej platformy wideo.

Podsumujmy korzyści dla twórców i widzów Bit.Tube:

 • twórcy otrzymują prawo do wolności słowa, która zostanie pozbawiona cenzury dzięki technologii IPFS
 • – twórcy będą mogli zarabiać na swoich materiałach od pierwszej sekundy gdy tylko widzowie obejrzą ich filmy
 • – twórcy otrzymają taką samą stawkę wynagrodzenia, niezależnie od tego, z której części świata oglądane są ich treści wideo
 • – widzowie będą cieszyć się oglądaniem(lub słuchaniem) ulubionych treści bez konieczności oglądania reklam
 • – system AirTime zapewnia oglądającym udział w dochodach platformy

Dlaczego ja zamieniłem YouTube na BitTube?

 • Lepsze wynagrodzenia

BitTube, jako wydawcą, możesz zarabiać już od pierwszego wyświetlenia swojej zawartości: nie potrzebujesz dużej liczby obserwujących, zanim będziesz mógł zarabiać na swoich filmach. Twoje filmy są zawsze wynagradzane.

Technologia blockchain wraz z modułem AirTime pozwala na sprawiedliwy podział przychodów, a firma oddaje bardzo dużą część całkowitych przychodów wydawcom (oraz mniejszą część widzom).

Ponadto, pamiętaj, że dzięki tradycyjnym platformom wspieranym przez reklamy, zarabiasz głównie na reklamach klikanych przez użytkowników: stanowi to zachętę do odsyłania widzów od swoich treści. BitTube pozwala na dokładnie odwrotne rozwiązanie: z BitTube zarabiasz pieniądze, gdy publiczność ogląda Twoje filmy, a nie gdy kliknie reklamę i odejdzie.

 • Oporność na anonimowość i cenzurę

Jeśli jesteś dziennikarzem lub działaczem politycznym, BitTube może pomóc Ci w rozpowszechnianiu treści wykraczających poza cenzurę rządową i korporacyjną, chroniąc jednocześnie Twoją prywatność i prawo do wolności słowa.

Z BitTube możesz publikować zawartość anonimowo, a ponieważ cała zawartość jest przechowywana na IPFS. Ludzie będą mogli uzyskać dostęp do Twojego filmu nawet jeśli Twój rząd lub organizacja ograniczy dostęp do strony internetowej BitTube.

Podsumowując

W skrócie BitTube zachęca ludzi nie tylko do tworzenia treści, ale także do korzystania z treści. Nagradzanie wszystkich oglądających filmy zmienia całą koncepcję monetyzacji treści w internecie.

Czas jest w gruncie rzeczy najcenniejszą rzeczą, jaką posiada każdy człowiek. Gdyby wszyscy byli tego bardziej świadomi, na pewno zmienilibyśmy miejsce i sposób jego wydawania. Właśnie dlatego uważam, że platforma BitTube rozpoczyna rewolucję, zakłócając hegemonię gigantów takich jak Youtube. Nadchodzi czas platform mediów społecznościowych, gdzie konsumenci treści będą nagradzani za swój czas, a nie będą traktowani tylko jako produkt wspomnianych dużych firm technologicznych.

Teraz zastanów się po co miałbyś nadal oglądać filmy na starszych platformach wideo jeśli ich odpowiednik daje Ci zachętę pieniężną, równą monetyzację dla każdego użytkownika na świecie, szanuje Twoją prywatność oraz pozwala zachować prawo do wolności słowa?

Myślę, że wybór jest łatwy, prawda? Czy oglądam dany film na platformie, nie otrzymując niczego, a nawet gorzej, oglądam irytującą reklamę co 5 minut, czy też oglądam ten sam film, bez irytujących reklam dodatkowo zarabiając kilka centów w tym procesie, w zależności od wartości TUBE w tym konkretnym momencie?

Obejrzyj reklamę przed filmem, w trakcie filmu i nie otrzymuj niczego – obejrzyj film bez dodatków reklamowych i zarabiaj pieniądze.

Kilka słów na zakończenie

W chwili obecnej żadna platforma wideo nie jest w stanie poradzić sobie z dominacją YouTub’a. Jednak ja widzę w decentralizacji nową erę platform społecznościowych, w których na pierwszym miejscu stawia się swoich użytkowników a nie firmę. Uważam, że takie podejście jest jedynym realnym sposobem na rozwiązanie obecnych monopoli internetowych, którymi bez wątpienia są YT czy FB. Historia już nam pokazała, że internet cały czas ewoluuje a wraz z nim platformy jak i użytkownicy a żadna firma nie może czuć się „niezwyciężona”.

Projekt Bit.Tube tak samo jak przeglądarka Brave podjął milowy krok w kierunku przyszłości rynku wolnego od reklam. Widzowie stają się coraz bardziej znużeni obfitością reklam, ale są one koniecznym złem, aby mieć pewność, że twórcy treści są nagradzani za ich ciężką pracę. BitTube robi krok, by odciąć reklamy i pośredników by nagradzać bezpośrednio twórców i widzów.

Pamiętaj, żadna rewolucja nie zaczyna się od pytania o zgodę ✊

5/5 - (34 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters