Śledź nas na lub dołącz do naszego

Branżę muzyczną czekają ważne zmiany, a wszystko za sprawą platformy Audius. Jej celem jest przekazanie władzy i kontroli artystom i fanom, co oznacza, że utracą ją scentralizowane platformy oraz wytwórnie płytowe. Będzie to prawdziwa rewolucja muzycznego świata, który dzięki Web 3.0. poddany będzie procesowi demokratyzacji.

Dane opublikowane przez Bank of America

Bank of America opublikował w ostatnim czasie raport, z którego wynika, że platforma Audius jest w stanie zaoferować artystom wyższe zarobki oraz większy zakres kontroli nad ich twórczością. Jest to cel, który przyświeca platformie już od chwili jej powstania, które miało miejsce w październiku 2020 roku.

Za sprawą misji, jaką kieruje się Audius wytwórnie płytowe oraz scentralizowani dostawcy usług cyfrowych mogą stopniowo tracić swoje wpływy. Zgodnie z planem platformy, aż 90% przychodów ma trafiać do artystów, a reszta do operatorów węzłów, co siłą rzeczy doprowadzi do wyeliminowania pośredników.

Audius nową siłą branży muzycznej

Można zacząć postrzegać platformę Audius jako zdecentralizowany DSP, dzięki któremu władza, zyski i kontrola, które były jak dotąd domeną większych wytwórni płytowych, przekazane zostaną artystom oraz fanom.

Ponadto platforma zapowiedziała niedawno wprowadzenie nowej funkcji. Umożliwi ona twórcom zarabianie na swoich treściach, a słuchaczom zgłaszanie swoich uwag do artystów za pośrednictwem tokena o nazwie AUDIO.

Przemysł muzyczny wkracza na nowy etap

Wiele wskazuje na to, że dzięki platformie Audius dokona się prawdziwa rewolucja w branży muzycznej. Niewykluczone, że już wkrótce będą w niej obowiązywać zupełnie nowe zasady, a przyczyni się do tego również Web 3.0. Jesteśmy świadkami tworzenia się zupełnie nowego systemu finansowego i nowego modelu zarządzania. Zmiany, jakie się dokonują, nie pozostają też obojętne dla świata sztuki, w tym również dla branży muzycznej.
Cel, jaki powzięła sobie platforma Audius, jest możliwy do zrealizowania, ale nie oznacza to, że droga do niego będzie łatwa. Mówimy przecież o odejściu od systemu, który funkcjonuje już od wielu lat. Ponadto Audius musi się zmierzyć z poważną konkurencją, jaką są silni gracze rynkowi. Choć szanse nie są wyrównane, a walka może okazać się mozolna i trudna, platforma ma szansę ją wygrać.

5/5 - (6 votes)
Zapraszamy do odwiedzin naszych innych portali Ekskluzywne.net, LuksusoweHotele.pl oraz Golabek.pl

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters