Śledź nas na lub dołącz do naszego

Innowacyjne rozwiązania stanowią coraz większą konkurencję dla tradycyjnej bankowości, a najlepszym tego przykładem jest Revolut. Brak płatności za przelewy zagraniczne oraz system wspierający oszczędzanie, to tylko jedne z rozwiązań zaproponowanych przez cyfrową platformę.

Revolut – alternatywna bankowość cyfrowa

Revolut jest alternatywną bankowością cyfrową, z której korzysta już ponad pięć milionów użytkowników. Firma zaproponowała szereg rozwiązań, których nie były dotychczas w stanie zapewnić tradycyjne banki, stając się wysoce obiecującą perspektywą dla sektora usług finansowych. Osoby korzystające z rozwiązań Revolut nie muszą płacić za przelewy za granicę, a co więcej platforma sama określa kursy walut, które w większości przypadków są korzystniejsze niż te, proponowane przez banki. Ciekawą opcją są również możliwości graficzne, którymi można opatrywać przelewy.

Zobacz również: Szkolenie Kryptowaluty – jak zacząć i przetrwać? Kurs dla każdego

Revolut wprowadza innowacyjne rozwiązania

Revolut proponuje swoim użytkownikom szereg rozwiązań, które pomogą im mądrze zarządzać swoimi finansami. Jednym z takich narzędzi są Sejfy Valut, które stanowią wsparcie dla osób, które chciałaby rozsądniej korzystać ze swoich środków, tak aby móc zacząć gromadzić oszczędności.

Funkcja ta dostarcza kilku sposób na oszczędzanie pieniędzy, a jednym z nich jest zaokrąglanie kwot przy transakcjach płatniczych – taka nadwyżka automatycznie trafia wówczas na konto oszczędnościowe, które użytkownik może na bieżąco monitorować. Dodatkowo za pośrednictwem aplikacji push, użytkownik zostaje powiadamiany o każdej swojej transakcji.

Revolut daje również możliwość zaplanowania przez użytkownika swojego budżetu dziennego, tygodniowego lub miesięcznego, uwzględniając przy tym poszczególne grupy wydatków, na przykład wydatki spożywcze lub wydatki na paliwo.

Usługi dodatkowe

Poza ściśle bankowymi usługami, Revolut zaproponował swoim użytkownikom również korzystne ubezpieczenia na czas podróży, zarówno na życie, jak i zdrowotne, a także na dobra materialne, takie jak smartfon. Ubezpieczenia telefonu stają się coraz powszechniejszą usługą, co z powodzeniem wykorzystał Revolut, oferując cenę za tę usługę znacznie niższą od większości innych tego typu ofert. Co więcej ubezpieczenie oferowane przez platformę obejmuje również uszkodzenia, które nie zostały uwzględnione w gwarancji.

O Revolut

Start-up Revolut został założony w Londynie w 2015 roku przez dwóch Rosjan – Nikołaja Storonskiego oraz Władca Jacenko. Przez cztery lata funkcjonowania, platforma zgromadziła blisko 336 mld dolarów od swoich inwestorów, a liczba użytkowników tej innowacyjnej bankowości cyfrowej sięgnęła blisko pięciu milionów. Warto też wspomnieć, że to sami klienci Revolut stanowią o dużej sile platformy. Tworzą oni bowiem żywą społeczność odbiorców, która może zgłaszać propozycje nowych funkcji oraz przekazywać informacje o błędach. Choć ogromny sukces platformy jest niekwestionowanym faktem, to Revolut stanowi również obiekt krytyki, której źródłem są najczęściej podejrzenia, iż jej twórcy powiązani są z rosyjską oligarchią.

5/5 - (8 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters