Śledź nas na lub dołącz do naszego

Jak wynika z najnowszego raportu opublikowanego przez firmę Juniper Research, roczne przychody z tytułu tokenizacji płatności mobilnych, w przypadku których celem zwiększenia bezpieczeństwa stosuje się dane bezużyteczne dla hakerów, w 2024 roku mogą przekroczyć nawet 40 mld dolarów. Większa część tej kwoty pochodzić będzie ze zdalnych systemów e-commerce. Już w 2019 roku zysk ten osiągnął blisko 17 mld dolarów.

Tokenizacja zrewolucjonizuje sektor płatności?

Jak wskazano w najnowszym raporcie Mobile Payment Data Security: Tokenisation, Encryption & Regulation 2020-2024 opracowanym przez firmę Juniper Research jest wysoce prawdopodobne, że już w 2024 roku niemal wszystkie płatności zdalne zostaną stokenizowane.

Łącznie z tymi opartymi na komunikacji bliskiego zasięgu. Jedyny wyjątek stanowić będą gospodarki wschodzące, w przypadku których metoda płatność EMV nie jest jeszcze powszechnym standardem.

Czym poparte są te prognozy?

Otóż jak dowiedli na drodze przeprowadzonych badań autorzy raportu, coraz szersze zastosowanie podczas zdalnych operacji handlowych mają standardowe tokeny oraz protokoły uwierzytelniania wieloskładnikowego, podczas gdy jeszcze do niedawna ograniczano się przede wszystkim do aplikacji natywnych. Duże wsparcie dla sektora finansów przyniosą również standardy 3D Secure 2.0., które stają się normą dla sieci płatniczych na całym świecie.

Ponadto w raporcie wykazano, że nawet ponad 33 proc. tokenów wykorzystywanych w celach mobilnych płatności przetrwa do roku 2024.

Będzie to możliwe dzięki uniwersalnym systemom tokenizacji kart na plikach, zapewniającym handlowcom w pełni bezpieczne przechowywanie płatności. Przypuszcza się, że spadek zastosowania tokentów trwałych odnotuje się w przypadku płatności zbliżeniowych, gdzie coraz większy udział w rynku zyskują tokeny jednorazowe. Niemniej jednak patrząc całościowo na ekosystem płatności zdalnych, szacuje się, że stałe tokeny pozostają w powszechnym użyciu przez najbliższe pięć lat.

O Juniper Research

Juniper Research jest firmą specjalizującą się w świadczeniu usług badawczych i analitycznych dla przedsiębiorstw z sektora technologicznego. Do zakresu świadczonych przez nią usług należy m.in. doradztwo branżowe oraz sporządzanie raportów i analiz.

5/5 - (1 vote)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters