Śledź nas na lub dołącz do naszego

Technologia blockchain wdrażana jest w różne dziedziny, których krąg sukcesywnie się poszerza. Skoro obejmuje ona coraz to nowe obszary, to czemu nie spróbować z przemysłem marihuany? Konopie indyjskie i blockchain to połączenie o tyle intrygujące, iż obie kwestie budzą tyle samo wątpliwości, w tym prawnych, co entuzjazmu.

Blockchain w branży konopi indyjskich

Mimo, iż marihuana jako narkotyk lekki, nie została zalegalizowana przez wiele państw, to jej uprawa urosła do rangi jednej z najszybciej rozwijających się branż w skali globalnej. Firmy uczestniczące w rynku konopi indyjskich sięgają po coraz to nowocześniejsze rozwiązania, usprawniające ich działania. Kwestią czasu było zatem wykorzystanie technologii blockchain w tym właśnie obszarze. Pomysł okazał się równie obiecujący, co kontrowersyjny.

Co blockchain może dać rynkowi marihuany?

Mając na uwadze specyfikę technologii blockchain, wydaje się oczywiste, że zapewni ona branży konopi indyjskich większą przejrzystość regulacyjną. Dzięki niej możliwe będzie bowiem śledzenie usług firm, których przedmiotem działalności są właśnie konopie.

Skorzystać z tego będą mogły zarówno instytucje finansowe, jak i rządowe.

Co więcej blockchain zapewnia efektywną kontrolę jakości, co w przypadku takiego produktu jak konopie indyjskie ma szczególne znaczenie. Jego odbiorcy dzięki łańcuchom bloków, zyskają możliwość śledzenia wszelkich znaczących informacji o dostępnej marihuanie.

ParagonCoin i PotCoin

Jedną z pierwszych firm, która wykorzystała blockchain w branży konopi indyjskich, jest ParagonCoin,

Dostarcza ona odpowiednich modułów do uprawy i produkcji marihuany, jej dystrybucji, transportu, testowania, a także zarządzania firmą. Najważniejsze jest jedna zdaniem przedstawicieli Paragon to, że blockchain i konopie indyjskie łącząc się, zapewnią większą przejrzystość branży, czyniąc tym samym konsumentów bardziej świadomymi różnych kwestii związanych z nią.

Jeszcze innym rozwiązaniem, pozwalającym na zbliżenie się światowej branży konopi indyjskiej do technologii blockchain, jest zdecentralizowana platforma PotCoin, która umożliwia zwolennikom marihuany transfer funduszy, realizację transakcji i wzajemną komunikację.

 

3.7/5 - (3 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters