Śledź nas na lub dołącz do naszego

Jeden z największych funduszy inwestycyjnych na świecie Fidelity International uruchamia biznes kryptowalutowy na Starym Kontynencie. Fundusz odpowiadający za aktywa klientów o wartości 419,3 miliardów USD (340,8 miliardów GBP, 384,5 miliardów euro) należące do ponad 2,4 miliona podmiotów z regionu Azji i Pacyfiku, Europy, Bliskiego Wschodu i Ameryki Południowej zarejestrował 16 grudnia 2019 oddział Fidelity Digital Assets Europe w Wielkiej Brytanii.

Fidelity Digital Assets

Fidelity oferuje usługi kryptowalutowe instytucją finanasowym w Stanach Zjednoczonych już od 2018 roku. W listopadzie tego roku organy regulacyjne z Nowego Jorku dały zielone światło co umożliwi sprzedaż inwestorom z Wall Street.

Brytyjski oddział Fidelity Digital Assets Europe umożliwi sprzedaż aktywów cyfrowych europejskim przedsiębiorstwom oraz funduszom hedgingowym. Na ten moment będzie to tylko oferta dotycząca bitcoina ale planowane jest rozszerzenie oferty w 2020.

Michael O’Reilly Ceo Fidelity Digital Assets stwierdził, że cały rynek czeka na odpowiednie regulacje. Brak jasności regulacyjnej i infrastruktury rynkowej dotychczas utrzymywał większość głównych instytucji finansowych z dala od rynków kryptowalut, ale to się stopniowo zmienia.

Co ciekawe szefem Fidelity Digital Assets Europe został Chris Tyrer były dyrektor zarządzający w banku inwestycyjnym Barclays. Tyrer po cichu poszukuje potencjalnych klientów z Londynu od momentu dołączenia do Fidelity w kwietniu 2019 r. W Barclays prowadził projekt, w którym analizowano możliwości banku wynikające z rozprzestrzeniania się kryptowalut.

22 listopada, zaledwie kilka dni po tym, jak Fidelity Digital Assets dostało zielone światło od organów nadzoru w Nowym Jorku, japoński bank inwestycyjny Nomura uzyskał licencję od Jersey Financial Services Commission na własny asset od nazwie Komainu.

Władze Fidelity Digital Assets zapowiadają, że bacznie przyglądają się rozwojowi na rynku i w planach mają rozszerzenie swojej oferty o klientów z Azji.

5/5 - (3 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters