Śledź nas na lub dołącz do naszego

Wprowadzenie swojej kryptowaluty planują już Chiny – teraz nadszedł czas na Unię Europejską. Fińska prezydencja UE zaproponowała dość kontrowersyjne rozwiązanie utworzenia przez Europejski Bank Centralny własnej waluty cyfrowej. Eucoin (Eurocoin – oficjalna nazwa nie jest znana) – kryptowaluta Unii Europejskiej ma być pierwszym krokiem w stronę ujednolicenia rynku cyfrowych aktywów.

Unia powinna przystąpić do rynku kryptowalut

Fińska prezydencja opracowała dokument, którego przedmiotem jest unijna polityka wobec kryptowalut.

W projekcie znalazł się również zapis dotyczący zbadania możliwości stworzenia, przez Europejski Bank Centralny oraz pozostałe banki unijne, własnych kryptowalut.

Niewykluczone, że zostanie on przyjęty jeszcze w grudniu tego roku, w następstwie czego wyemitowany zostanie Eucoin – kryptowaluta Unii Europejskiej.

Ujednolicenie polityki wobec cyfrowych walut

W zaproponowanym projekcie uwzględniono również ujednolicenie regulacji dotyczących walut cyfrowych, przy czym może ono obejmować również zakaz emisji tych kryptowalut, które uznane zostaną za zbyt niebezpieczne.

Państwa członkowskie mają zostać wezwane do wspólnego opracowania podejścia do walut cyfrowych i obrotu nimi.

Kryptowaluta Eucoin i cały związany z nią projekt budzą jednak pewne wątpliwości o to, czy proponowane regulacje nie przekształcą się w działo wymierzone w waluty cyfrowe.

Libra pod znakiem zapytania

Unijny dokument można uznać w pewnym sensie jako odpowiedź na zapowiedź Facebooka o wprowadzeniu stabilnej kryptowaluty Libra, która miała miejsce w czerwcu 2019 roku.

Docelowo ma ona zastać oparta na tradycyjnych walutach, czyli dolarze, jenie, funcie brytyjskim oraz na dolarze singapurskim.

Zgodnie z początkowymi założeniami, Libra miała zostać uruchomiona już w 2020 roku, jednak jak zadeklarował Mark Zuckerberg, nie nastąpi to, dopóki nie zostaną uzyskane wymagane zgody regulatorów poszczególnych państw.

Choć początkowo z Librą wiązano duże nadzieje, to dość szybko zaczęła ona budzić wątpliwości równie silne, co entuzjazm.

Jako pierwsi ze współpracy z Librą wycofali się operatorzy płatności elektronicznych, czyli PayPal, Visa i Mastercard.

Pomysł nie spodobał się również wielu politykom, a co za tym idzie – zrodziła się potrzeba opracowana stosowych regulacji związanych z rynkiem kryptowalut.

Rate this post
Zapraszamy do odwiedzin naszych innych portali Ekskluzywne.net, LuksusoweHotele.pl oraz Golabek.pl

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters