Śledź nas na lub dołącz do naszego

Rosyjska waluta cyfrowa emitowana przez Bank Centralny Rosji (CBDC) może zostać wprowadzona do obiegu jeszcze przed końcem 2023 roku, twierdzi rząd.

Według raportu Lenta.ru, 19 rosyjskich banków obecnie współpracuje z Bankiem Centralnym w ramach najnowszej fazy testowania cyfrowego rubla. Moskwa chce przyspieszyć wprowadzenie swojego CBDC w celu de-dolaryzacji handlu międzynarodowego. Minister Finansów Rosji, Anton Siluanov, powiedział, że cyfrowy rubel zostanie „wprowadzony do obiegu przed końcem 2023 roku”.

Nie wyjaśnił jednak, czy wprowadzenie będzie miało miejsce na całym obszarze kraju czy też będzie wprowadzane etapami, jak to ma miejsce w Chinach.

Według ministra, cyfrowy rubel stanie się „przejrzystym i niezawodnym” narzędziem, ponieważ umożliwia użytkownikom „śledzenie wszystkich transakcji i kontrolowanie wydatków”. Co ważne, cyfrowa waluta fiat będzie „używana w rozliczeniach międzykrajowych”. Taki ruch „wykluczy ingerencję nieprzyjaznych stron w transakcje z partnerami” – twierdzi minister.

Rosja ucierpiała z powodu zakłóceń w sieciach handlowych na skutek sankcji UE i USA. Jednak Siluanov powiedział: „[CBDC] to system płatniczy pozbawiony jakichkolwiek ograniczeń. Dwa państwa mogą go użyć do negocjacji i dokonywania swoich własnych rozliczeń. I żadne inne państwo nie może wtrącać się lub zamrozić tych rozliczeń.”

Rosyjscy politycy mówili o de-dolaryzacji handlu od kilku lat. Twierdzą, że państwowe stablecoiny i cyfrowe fiaty mogą pomóc w osiągnięciu tego celu. Posłowie niedawno oświadczyli, że mają nadzieję na wprowadzenie dwóch projektów ustaw związanych z kryptowalutami w czerwcu. Są zdeterminowani, aby zalegalizować przemysłowe kopanie kryptowalut i umożliwić ograniczone wykorzystanie kryptowalut jako narzędzia płatniczego w umowach handlowych międzynarodowych.

5/5 - (4 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters