Śledź nas na lub dołącz do naszego

Cyfrowa platforma dBond przeprowadziła tokenizację obligacji Deutsche Bank, która oparta została na blockchainie EOS. Obligacje te są powiązane ze stabilną kryptowalutą DUSD.

Blockchain EOS

Platforma dBond, działająca w systemie open source, przeprowadziła proces tokenizacji obligacji Deutsche Bank. Cała operacja bazowała na blockchainie EOS, wobec którego żywi się obecnie wiele nadziei. Obecnie zajmuje on ósmą pozycję jeżeli chodzi o kapitalizację rynkową na CoinMarketCap.

Tokenizacja produktu jednego z najbardziej rozpoznawalnych banków stanowiła duży sukces dla całego zespołu EOS – blockchiana czwartej generacji, oferującego atrakcyjne możliwości inteligentnego kontraktowania.

Deutsche Bank nie uczestniczył w tokenizacji

Najciekawsze w całym projekcie jest to, że główny zainteresowany, czyli Deutsche Bank, nie uczestniczył w procesie tokenizacji swoich obligacji.

Platforma dBond znalazła bowiem sposób na przeprowadzenie go bez konieczności uzyskania zgody banku.

W tokenizację zaangażowano natomiast autoryzowanego depozytariusza – brytyjską firmę finansową Queen Street Finance.

Problemy regulacyjne rozwiązane

Wiele platform cyfrowych napotyka na poważne bariery ze strony finansowych organów regulacyjnych. Nie jest tajemnicą, że również EOS ma za sobą trudne przejścia z Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Całkiem niedawno, bo w 2017 roku platformie udało się zawrzeć ugodę w sprawie kary opiewającej na kwotę 24 mln dolarów za nielegalne zdaniem członków Komisji, oferowanie papierów wartościowych podczas ICO.

Na chwilę obecną, zgodnie z zapewnieniami twórców EOS, blockchain osiągnął już pełną zgodność regulacyjną. Dzięki temu platforma jest odpowiednio przygotowana do wejścia na cyfrowy rynek papierów wartościowych.

Na czym dokładnie polega tokenizacja obligacji Deutsche Bank?

Inwestor zainteresowany nabyciem stokenizowanych obligacji Deutsche Bank, musi je najpierw nabyć w tradycyjnej walucie.

Następnie są one deponowane na rachunku powierniczym, a kolejnym krokiem jest utworzenie tokena obligacji przenominowanej na stabilną kryptowalutę DUSD, która trafia na wymagany czas oczekiwania na rachunek powierniczy Queen Street Finance.  

Zdaniem przedstawicieli dBond, tokenizacja obligacji Deutsche Bank stanowi ważny krok w kierunku tworzenia zdecentralizowanego banku o pełnej przejrzystości, obracającego stabilnymi kryptowalutami oraz posiadającego dobrze zabezpieczone aktywa cyfrowe, takie jak chociażby tokenizowane obligacje.

Rate this post

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters