Śledź nas na lub dołącz do naszego

Współcześnie obserwuje się tendencję do tworzenia nowych kryptowalut. Również BitTorrent tworzy więc swój macierzysty token BitTorrent (BTT). Będzie on działał w oparciu o protokół TRON i będzie spełniać standardy techniczne sieci TRON. Zostanie wydany w ramach projektu „Atlas” i będzie próbą tokenizacji systemu udostępniania treści.

Kryptowaluta BitTorrent (BTT)

BitTorrent jest bowiem związany z wymianą i dystrybucją plików przez Internet. Protokół ten i oprogramowanie zostało stworzone przez amerykańskiego programistę Brama Cohena w 2002 roku.

Odciąża on serwer udostępniający pliki i dzięki temu protokół ten znacznie redukuje obciążenie łącza użytkowników udostępniających plik. Największą zaletą jest podział pasma pomiędzy osoby w tym samym czasie pobierające dany plik. Użytkownik w czasie pobierania wysyła jednocześnie fragmenty pliku innym użytkownikom. Kopiowanie przebiega tu między komputerami tworzącymi sieć P2P. Dzięki takiemu rozwiązaniu prędkość kopiowania nie jest limitowana możliwościami serwera i jego łącza sieciowego.

Oryginalny klient protokołu BitTorrent dostępny jest w wersjach na Microsoft Windows, Mac OS X i Linux.

Do rozpowszechniania tokenów BitTorrent  (BTT) dla użytkowników spoza Stanów Zjednoczonych dostępny będzie system Binance Launchpad i dzięki temu BitTorrent będzie miał większy dostęp do jego zasobów.

Token BTT będzie wspierał zdecentralizowany internet i pomoże wprowadzić technologię blockchain do użytkowania przez wiele milionów osób na całym świecie.

Już wkrótce, bo jeszcze w tym mięsiącu, w San Francisco odbędzie się Szczyt niTRON, gdzie obie firmy BitTorrent i TRON ujawnią prawdopodobnie więcej szczegółów na temat tokena BTT.

4.8/5 - (10 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters