Śledź nas na lub dołącz do naszego

Baidu, chiński gigant internetowy, ogłosił uruchomienie publicznej wersji beta swojego blockchaina Xuperchain.  Koszt zainstalowania aplikacji do końca marca będzie wynosił 1 juana, czyli mniej więcej 0,14 dolara.

Kolejne podejście do technologii blockchain

Choć swoją decyzję o uruchomieniu projektu beta łańcucha blokowego Xuperchain Baidu ogłosiło z początkiem stycznia tego roku, to technologią tą chiński gigant (sieć jego użytkowników liczy sobie obecnie blisko 3,5 miliona ) interesował się już w 2018 roku.

Została wtedy opublikowana pierwsza wersja projektu, jednak nie spełniła ona żywionych względem niej oczekiwań. Stała się jednak podstawą do stworzenia kolejnej wersji.

Ponadto Baidu  ma już na swoim koncie platformę finansową oraz służącą ochronie praw autorskich zdjęć.

Korzyści z blockchaina Baidu

Nowa, uruchomiona przez Baidu platforma nie wymaga od użytkowników samodzielnego tworzenia bloków, dzięki czemu koszty wdrażania aplikacji zostają zredukowane.

Xuperchain zarządzany jest przez grupę węzłów głównych, bazującą na technologii obwodów równoległych, co ukierunkowane jest uproszczenie przetwarzania inteligentnych kontraktów.

Dzięki nowemu projektowi Baidu, zarówno deweloperzy, jak i firmy zyskają możliwość tworzenia zdecentralizowanych aplikacji, inteligentnych szablonów umów oraz szeregu innych funkcji, zgodnych z ich indywidualnymi potrzebami. Co więcej do końca marca koszt zainstalowania aplikacji wyniesie tylko 1 juana, czyli blisko 0,14 dolara.

O Baidu

Firma została założona w 2000 roku przez Robina Li. Baidu jest obecnie najpopularniejszą w Chinach wyszukiwarką internetową, a jej udział w krajowym rynku sięga blisko 64 proc.

Cieszyła się nawet większym zainteresowaniem niż chińskojęzyczna wersja Google. Gdy Google wycofał się z Chin z powodu panującej w tym kraju cenzury, jej popularność wzrosła jeszcze bardziej, a zwrot w stronę blockchain prawdopodobnie jeszcze bardziej umocni pozycję Baidu.

5/5 - (1 vote)
Zapraszamy do odwiedzin naszych innych portali Ekskluzywne.net oraz LuksusoweHotele.pl

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters