Śledź nas na lub dołącz do naszego

ATH to skrót od angielskiego określenia all time high lub all-time high, znaczącego dokładnie tyle, co najwyższa wartość wszech czasów. Określenie to odnosi się do ceny jakiegoś aktywa i bardzo często używane jest w środowisku inwestorów i spekulantów kryptowalutowych, choć dotyczy także tradycyjnych rynków finansowych.

ATH to jedno z haseł naszego słownika, który jest częścią darmowego szkolenia – Kryptowaluty – jak zacząć i przetrwać? Kurs dla każdego!

ATH – marzenie hodlera

Cena danej kryptowaluty, wyznaczająca nowe historyczne maksima, znajduje się w swoim ATH. Rosnąca cena bitcoina w przeszłości regularnie osiągała co raz to wyższe ATH sprawiając, że poprzednie, historyczne ATH osiągnięte podczas poprzedniej bańki spekulacyjnej, stawały się wręcz mało widoczne na wykresie zmiany ceny. Taką samą sytuację możemy czasem obserwować także na wykresach ceny altcoinów.

Każdy inwestor kryptowalutowy marzy, by wycena hodlowanego przez niego waloru ustanowiła swoje nowe ATH. W slangu społeczności kryptowalut, osiągnięcie ATH wielokrotnie wyższego, niż poprzednie, oznaczającego dla inwestora zyski na poziomie tysiąc i więcej procent, określa się mianem Moonu, (od angielskiego Moon – Księżyc). Zatem, tu de mun!

Zobacz więcej materiałów darmowego szkolenia – Kryptowaluty – jak zacząć i przetrwać? Kurs dla każdego!

4.3/5 - (12 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters