Śledź nas na lub dołącz do naszego

Chińska grupa filmowa Alibaba Pictures zdecydowała się na zastosowanie technologii blockchain. Ma to ułatwić dystrybucję treści filmowych. W tym celu podjęta została współpraca z firmą Breaker, specjalizującą we wdrażaniu łańcuchów bloków do przemysłu filmowego.

Alibaba Pictures i Breaker łączą siły

Alibaba Pictures postanowiło wykorzystać technologię blockchain do finansowania i dystrybuowania filmów. Wsparcie w tym zakresie uzyska od firmy Breaker, której działalność ukierunkowana jest na decentralizację oraz demokratyzację przemysłu filmowego z wykorzystaniem łańcuchów bloków.

Pierwszym owocem współpracy będzie dystrybucja filmu „Striding into the Wind”, której zasięg ma wykraczać poza chińską granicę.

Dla usprawnienia tego procesu, zaplanowano tokenizację praw do rozpowszechniania dzieła.

Tokenizacja przemysłu filmowego

Rynek filmowy jest kolejnym obszarem, w którym zastosowanie znajduje technologia blockchain.

W tym przypadku kluczowe znaczenie ma sposób finansowania filmu, które w większości przypadków jest dość kosztowe.

Dlatego niskobudżetowym projektom oraz filmom niszowym trudno jest uzyskać wsparcie.

Rozwiązaniem tego problemu ma być tokenizacja produkcji filmowych, dzięki której ich twórcy zyskają szansę za zainteresowanie ze strony większej liczby inwestorów, a co za tym idzie – szansę na realizację projektu filmowego.

W konsekwencji branża stanie się dostępna również dla mniejszych inwestorów, którzy wcześniej nie mieli żadnych szans na uczestnictwo w niej.

O Alibaba Pictures

Alibaba Picture jest chińską grupą filmową należącą do holdingu Alibaba Group.

Na rynku obecna jest od roku 2014. Firma jest producentem i dystrybutorem filmów oraz programów telewizyjnych.

Jej produkcjami są m.in. „See You Tomorrow”, „Podróżna na Zachód: Conquering the Demons 2” czy „Unce Upon a Time”.

5/5 - (1 vote)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters