Śledź nas na lub dołącz do naszego

CoinStats i Blockfolio to dwie najpopularniejsze aplikacje mobilne ułatwiające życie inwestorom kryptowalutowym. Umożliwiają one śledzenie w czasie rzeczywistym wartość portfolio. Biorąc pod uwagę dużą zmienność kursów kryptowalut, a także rozbicie inwestycji na walory trzymane na wielu portfelach oraz kontach giełdowych, w różnych kryptowalutach, taka aplikacja z pewności przyda się każdemu, kto chce wiedzieć, ile wart jest jego portfel w danym momencie.

Artykuł jest częścią darmowego szkolenia – Kryptowaluty – kurs dla każdego!

CoinStats – nasz wybór

Najbardziej znaną i przez to najczęściej używaną aplikacją jest Blockfolio. Jednak, po przetestowaniu wielu tego typu rozwiązań, zdecydowaliśmy się używać i Wam zarekomendować inna darmową aplikację – CoinStats.

CoinStats jest również aplikacją webową, otwieraną w przeglądarce www, ale przede wszystkim to aplikacja mobilna, dostępna dla smartphonów z systemem Android oraz iOS.

CoinStats – przegląd funkcji

CoinStats – ranking kryptowalut

Po otwarciu aplikacji CoinStats, ukaże się nam ranking kryptowalut. W kolejności od największej do najniższej kapitalizacji rynkowej wyświetlone zostaną wszystkie kryptowaluty. Obok każdej z nich znajdziemy informacje, ile procent ich ceny zmieniły się w ciągu ostatnich 24 godzin, a także ile w danym momencie kosztuje każda z nich.

Jeżeli nie jesteśmy zainteresowani ceną bitcoina, ethereum i innych kryptowalut z czołówki, możemy ustawić własne ulubione kryptowaluty, które będziemy monitorować w zakładce favorites na ekranie głównym. W zakładce obok mamy także informacje o zmianach na całym rynku w ostatnich 24h, a także statystyki giełd kryptowalutowych (exchanges).

Domyślnie wszystkie ceny są wyświetlana w dolarach amerykańskich, co możemy zmienić klikają na USD w prawym górnym rogu ekranu.

Jeżeli chcemy znaleźć cenę jakieś konkrentej kryptowaluty, klikamy na lupę (lewy górny róg ekranu) i znajdujemy ją po nazwie lub skrócie.

CoinStats Portfolio – dodaj stan swoich portfeli i śledź ich wartość

W tej zakładce (oznaczonej w dolny menu ikoną teczki) możemy ręcznie dodać kryptowaluty, które posiadamy, wraz z informacją, ile mamy jednostek danej kryptowaluty i po ile je kupiliśmy.

Dzięki temu aplikacja CoinStats będzie nam obliczała, ile procent mamy zysku lub straty na danej inwestycji oraz ile to dolarów lub bitcoinów.

Jeżeli robicie dużo ruchów, ręczne dodawanie i usuwanie informacji o swoich zakupach byłoby niewygodne. Tu z pomocą przychodzi funkcja automatycznego połączenia naszego portfela w CoinStats z kontem giełdowym lub portfelem.

Wystarczy na naszym koncie giełdowym, np. na Binance, stworzyć klucz API. Po jego utworzeniu, skanujemy kod QR wyświetlany w Binance, aplikacją CoinStats. W ten sposób aplikacja ma dostęp do informacji o naszym koncie Binance i sama wczytuje dane o stanie posiadania oraz cenach zakupu danych walorów. Jeżeli coś kupimy lub sprzedamy na Binance, CoinStats samodzielnie zaktualizuje te informacje korzystając z kanału informacyjnego API.

Pozostałe funkcje CoinStats

Coinstats oferuje ponadto agregator newsów. Możemy otrzymywać informacje prosto od zespołów posiadanych przez nas kryptowalut lub samemu zdecydować, z jakich mediów informacje nas interesują.

Ponadto CoinStats posiada wbudowany kalkulator, który pomoże szybko przeliczyć wartość np. jakieś części bitcoina do dolara lub złotówki.

Wreszcie, aplikacja powiadomi nas o zmianie ceny w daną stronę o daną wartość, gdy ustawimy alert. Jeżeli coś ważne się wydarzy, również możemy zostać powiadomieni od razu przez CoinStats.

W naszej ocenie jest to bardzo przydatna aplikacja. Przede wszystkim pomaga zarządzać naszymi portfelami, zachowywać w nich porządek, śledzić zmiany ceny, a także wygodnie i szybko sprawdzić kurs pozostałych kryptowalut oraz być na bieżąco z najważniejszymi wydarzeniami w krypto świecie.

Artykuł jest częścią darmowego szkolenia – Kryptowaluty – kurs dla każdego! Zobacz pozostałe materiały…

4.5/5 - (31 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters