Śledź nas na lub dołącz do naszego

XTRABYTES (XBY) to platforma blockchain oparta na nowej koncepcji o nazwie PoSign (Proof of Signature) w celu osiągnięcia konsensusu blockchain. W połączeniu z nowym algorytmem o nazwie Zolt, PoSign zapewnia szybkie przetwarzanie wszystkich bloków i weryfikację podpisów. Całkowicie nowa koncepcja Proof of Signature, zapewnia użytkownikom niezrównany poziom bezpieczeństwa i szybkości (według twórców będzie to 10000 transakcji na sekundę).

XTRABYTES “Proof of Signature”

Pozbywa się wad istniejących w obecnych algorytmach konsensusu. W przeciwieństwie do Proof-of-Work, PoSign nie polega na kopaniu bloków, aby dodać rekordy transakcji do swojego blockchaina. Eliminując to, XTRABYTES zapewnia, że żaden górnik ani grupa górników nie może przejąć kontroli nad blockchainem (znanym jako atak 51%). Usuwając to zagrożenie, Proof of Signature rozwiązuje jeden z najbardziej złożonych problemów w kryptowalucie.

PoSign redukuje również zapotrzebowanie na energię konieczną w przypadku konsensusu Proof of Work. Ogromna moc obliczeniowa wymagana do sprawdzenia każdej transakcji sprawia, że Proof of Work jest wysoce nieefektywnym i marnotrawnym procesem, natomiast użycie węzłów sieciowych w celu weryfikacji transakcji, zużywa znacznie mniej energii. PoSign wykorzystuje również zastrzeżony system ostrzegawczy PULSE (Ping Unified Leger Synchronization Equalizer) do komunikacji z węzłami sieci, określając w ten sposób, kiedy należy zweryfikować blok transakcji.

Proof-of-Signature (PoSign)

XTRABYTES to projekt, o którym większość ludzi nigdy nie słyszała, ale ma potencjał, by uczynić wszystkie najlepsze kryptowaluty przestarzałymi.

XTRABYTES to całkowicie zdecentralizowana, bezpieczna platforma, która ma zastosowanie na całym świecie, ponieważ jest skalowalna, a pojemność transakcji jest większa niż innych platform kryptograficznych.

 

XTRABYTES

 

Platforma Xtrabytes XBY

Platforma XBY została zaprojektowana w oparciu o D-Apps, które można napisać w niemal każdym języku programowania. Począwszy od X-CHANGE, zdecentralizowanej  platformy transakcyjnej do kryptowalut (DEX), do X-VAULT, bezpiecznego, szyfrowanego przechowywania danych, XTRABYTES oferuje to wszystko.

Ponieważ większość osób w przestrzeni kryptowalut nie słyszało jeszcze o XTRABYTES, projekt ten jest bardzo niedoceniany. Dzięki swojej wizji XBY koncentruje się na rozwiązywaniu najbardziej palących problemów w świecie kryptowalut.

Podsumowanie

Xtrabytes jest to nowa modułowa platforma blockchain oferująca skalowalność i bezprecedensowe bezpieczeństwo (SHA-512) odporne na technologię kwantową czającą się za rogiem. Oparta jest również na algorytmie Proof-of-Signature (PoSign), który sprawia, że ​​kopanie monet jest technologia przestarzała.

XtraBytes będzie działał w systemie węzłów, których wyłączną odpowiedzialnością będą transakcje uwierzytelniające. Każda zmiana w blockchain musi zostać zatwierdzona przez wszystkie węzły, a ci, którzy konsekwentnie próbują podpisywać nieprawidłowe części kodu, zostaną natychmiast umieszczeni na czarnej liście z sieci. Podobna technologia jest już z powodzeniem stosowana przez innych dużych graczy w świecie kryptografii, takich jak DASH lub IOTA.

Wyjątkowość tej kryptowaluty twórcy chcą zastrzec, wiec starają się o opatentowanie tej technologii. Praca nad ośmioma patentami trwa już od kilku miesięcy i wchodzi w ostatni etap. Po opatentowaniu XBY – będzie jedyne w swoim rodzaju i nie będzie można tworzyć podobnych monet na tym samym kodzie. Będzie to pierwsza kryptomoneta, której kod został opatentowany. Dodatkowym atutem jest to, że twórcy stworzyli firmę XtraByte Ltd, gdzie prezesem został Allen Rothwell, który zrezygnował z funkcji menagera w HP.

Jeżeli szukasz czegoś nowego, innowacyjnego, to może warto zainteresować się właśnie XBY, gdyż może on namieszać w świecie kryptowalut.

Kryptowaluta XBY jest do nabycia na giełdzie Cryptopia.

 

Sodom2000

5/5 - (6 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters