Śledź nas na lub dołącz do naszego

Dotychczasowa dominacja rynkowa bitcoina stanęła pod znakiem zapytania. Opierający się na wzroście innych aktywów cyfrowych token xBTC oferuje użytkownikom szereg korzyści, wspierając jednocześnie rozwój społeczności skupionej wokół Social Capital.

xBTC a dominacja rynkowa Bitcoina

Token xBTC wydany przez Social Capital, jest tokenem śledzącym dominację kapitalizacji rynkowej Bitcoina jako cenę docelową. Wraz ze wzrostem innych aktywów cyfrowych oraz wchodzeniem na rynek nowych tokenów, kapitalizacja ta będzie stopniowo tracić na znaczeniu.

Zgodnie z planem, xBTC bazować ma na łącznym wzroście pozostałych aktywów cyfrowych, konkurujących ze sobą o kapitalizację rynkową. Rynek cyfrowy przyciąga coraz większą liczbę inwestorów, co sprzyja jego rozwojowi, a stanowi jednocześnie zagrożenie dla dominacji Bitcoina.

Nowi uczestnicy dostrzegają szereg korzyści płynących z rozwiązań i narzędzi zaliczanych do grupy Fintech.

Czym dokładnie jest xBTC?

Token xBTC tworzy fundusz indeksowy wszystkich alcoinów poza Bitcoinem, śledzący względną kapitalizację rynkową.

Jest to pierwszy tzw. Dominance Hedge przeciw Bitcoinowi.

Szacuje się, że w Bitcoina zainwestowano już blisko 200 miliardów dolarów. Dla szerokiej grupy inwestorów ogromne znaczenie ma zredukowanie ryzyka związanego z pozycją rynkową Bitcoina.

Tymczasem xBTC zamiast zabezpieczać jego ceny, zabezpiecza się przed jego dominacją kapitalizacji rynkowej. Innymi słowy koncepcja xBTC bazuje na ruchach kapitalizacji rynkowej. xBTC, jest to token rebasowy skorelowany z dominacją BTC.

Ponadto, w momencie gdy zwiększa się wartość altcoinów, inwestorzy otrzymują większą ilość tokenów – xBTC śledzi kapitalizację rynkową każdego jednego altcoina.

Nagradzanie społeczności

Posiadacze tokenów xBTC mogą liczyć na gratyfikacje, zarówno z tytułu ich przechowywania, jak i wkładu w budowanie społeczności. Ich cena warunkowana jest popytem – wzrasta ona równolegle do wzrostu popytu. Wówczas posiadacze tokenów otrzymują ich większą ilość, przy czym zwiększa się również wartość stawki za nie.

Korzyści

Cena xBTC ustalana jest w stosunku do BMCD, a w porównaniu z innymi aktywami można uznać ją za względnie stabilną. Jeden token koncentruje zatem w sobie wiele korzyści.

xBTC, opierając się na nowoczesnej technologii, zapewnia prosty i szybki dostęp do zasobów cyfrowych, odpowiadając przy tym potrzebom zarówno początkujących, jak i doświadczonych inwestorów.

Jego użytkownicy zyskują wygodę i funkcjonalność, a także gwarancję szybkiej reakcji na niekorzystne warunki rynkowe. Korzyści te mogą wykorzystać zarówno klienci indywidualni, jak i instytucje, a długoterminowi użytkownicy będą nagradzani. Zgodnie z wizją Social Capital, nowa koncepcja finansów ma być tworzona wespół z całą społecznością, której rozwój wspierać będzie token xBTC.

5/5 - (7 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters