Śledź nas na lub dołącz do naszego

Za sprawą Wallstreetbets na początku bieżącego roku zapoczątkowany został nowy trend, który w centrum uwagi postawił traderów detalicznych nabywających tzw. martwe akcje. Należą do nich m.in. AMC oraz GME. W ostatnim czasie społeczność reprezentująca forum Reddit r/walllstreetbets ogłosiła powstanie nowego projektu.

Nowy projekt twórcy Wallstreetbets

Na początku 2021 roku o Wallstreetbets zrobiło się naprawdę głośno. Choć na przestrzeni ostatnich miesięcy entuzjazm wokół forum Reddit r/walllstreetbets nieco opadł, jego społeczność postanowiła ponownie o sobie przypomnieć. Reprezentująca ją grupa uruchomiła niedawno projekt DeFi, który nazwano wsbdapp.com.

Jego prezentacja została opublikowana pod koniec sierpnia w mediach społecznościowych, a jego współtwórcą jest Jaime Rogozinski – założyciel społeczności Wallstreetbets. Za sprawą aplikacji Wallstreetbets inwestorzy zyskają możliwość wymiany syntetycznych akcji bazujących na blockchainie. Handel na platformie ma zgodnie z zapowiedziami odbywać się siedem dni w tygodniu, przez wszystkie dni w roku.

Wymiana tokenów syntetycznych możliwa na wsbdapp.com

Grupa deklarująca powiązanie z Reddit r/walllstreetbets stworzyła nową platformę DeFi, stanowiącą zdecentralizowaną aplikację (dApp). Protokół wsbdapp.com umożliwia użytkownikom wymianę tokenów, analogicznie jak ma to miejsce w przypadku zdecentralizowanych giełd (DEX). Mowa jest tu o tzw. tokenach syntetycznych, które oparte są na technologii blockchain, stanowiąc jednocześnie reprezentację akcji notowanych na giełdzie.

Latem Uniswap podjął decyzję o wycofaniu 100 tokenów, przy czym w grupie tej znalazło się wiele syntetyków powiązanych z towarami oraz akcjami. Pojawiły się spekulacje, iż monety zostały wycofane przez DEX ze względu na ryzyko, iż amerykańskie organy regulacyjne mogły je zakwalifikować jako niezarejestrowane papiery wartościowe.

Token WSB

Platforma wsbdapp.com posiada swój własny token natywny o nazwie WSB, znajdujący zastosowanie w pulach płynności oraz stakingu.

5/5 - (5 votes)
Zapraszamy do odwiedzin naszych innych portali Ekskluzywne.net oraz LuksusoweHotele.pl

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters