Śledź nas na lub dołącz do naszego

Globalny fundusz kapitałowy blockchainTrue Global Ventures 4 Plus, ukończył rundę inwestycyjną nadsubskrypcją 100 mln USD. Inwestycje objęły pięć działających w różnych sektorach spółek.

Pierwszy fundusz inwestujący w spółki blockchain

Na początku września True Global Ventures (TGV) ogłosił nadsubskrybcję w zamkniętym w ostatnim czasie funduszu True Global Ventures 4 Plus (TGV 4 Plus) – przekroczono próg 100 mln USD. TGV 4 Plus jest pierwszym w skali globalnej funduszem inwestującym w kapitał spółek blockchain.

Przedmiotem jego zainteresowania są inwestycje w późne etapy rozwoju (serie B/C) w takich obszarach jak rozrywka, technologia blockchain, finanse, analiza danych oraz sztuczna inteligencja. Spółkami, w które jak dotąd zainwestował True Global Ventures 4 Plus są: Animoca Brands, Forgr Global, The Sandbox, Canada Computation Unlimited oraz QuantumRock.

Przedstawiciele True Global Ventures są zadowoleni, że wybór padł właśnie na te firmy i zapewniają, że korzyści z inwestycji będą obopólne.

Wsparcie dla technologii blockchain

Coraz więcej współczesnych przedsiębiorstw zwraca się w stronę takich rozwiązań jak technologia blockchain, NFT, waluty cyfrowe oraz rozproszone finanse (DeFi), tworzących jeden z ważniejszych czynników wzrostu. Z kolei szybszą adaptację cyfrowego pieniądza umożliwia technologia rozproszonych rejestrów (DLT). Dlatego też po True Global Ventures 4 Plus planowana jest kolejna runda finansowania kapitałowego.

Łącznie 40 partnerów funduszu wniosło 27% kapitału. W ten sposób spółki portfelowe otrzymały pomoc w relacjach handlowych, promocji swoich inwestycji, w kwestiach finansowych oraz w przejęciach i wyjściach z inwestycji. Wiele wskazuje na to, że w najbliższym czasie technologia blockchain będzie nabierała w krajach europejskich na znaczeniu. Nie tylko w coraz większym stopniu integruje się ona w z rozwijającym się sektorem gier, ale i zajmują się nią wysoko wykwalifikowani specjaliści.

Dodatkowo zarówno twórcy ekosystemu, jak i przedstawiciele administracji publicznej udzielają cennego wsparcia blockchainowym startupom.

O True Global Ventures

True Global Ventures to globalny fundusz VC stworzony przez grupę przedsiębiorców posiadających bogate doświadczenie inwestycyjne. Jego głównym założeniem jest to, aby spółki portfelowe zyskały możliwość wykorzystania technologii blockchain, danych oraz sztucznej inteligencji do budowania przewagi konkurencyjnej i rozwoju. TGV jest obecny w kilku krajach, m.in. w Chinach, we Francji, w Szwecji, Stanach Zjednoczonych, a także w Polsce.

5/5 - (6 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters