Śledź nas na lub dołącz do naszego

Platforma blockchainTradeLens, pozyskała dwóch nowych członków. Są nimi rosyjski Port Władywostok oraz turecki operator portowy Yilport. Jest to ważnych krok w stronę modernizacji globalnych ekosystemów handlowych.

Rosyjski port i turecki operator portowy skorzystali z platformy blockchain

TradeLens to cyfrowa platforma logistyczna kontenerów bazująca na technologii blockchain, której twórcami są A. P. Moller – Maersk oraz IBM.

Umożliwia ona optymalizację transportu oraz śledzenie towarów na drodze wymiany danych oraz cyfrowych dokumentów pomiędzy właścicielami ładunków, przedsiębiorstwami spedycyjnymi, instytucjami celnymi, a także operatorami portów i terminali. Jednym z pierwszych rosyjskich podmiotów, który do niej przystąpił jest Port Władywostok.

Jak przekonują przedstawiciele Portu, praca z TredeLens znajduje się obecnie na etapie testów. Platformie przekazywane są wszelkie niezbędne dane na temat załadunku i rozładunku oraz cumowania statków. Jak zapewniają przedstawiciele Władywostoku, gdy dokona się już pełna integracja systemu, wówczas będzie możliwe zoptymalizowanie współpracy z organami regulacyjnymi.

Jednocześnie skrócony zostanie czas konieczny na przetwarzanie dokumentów, a bezpośrednio do przewoźnika trafiać będą dokonywane w sieci aktualizacje. Drugim podmiotem, który rozpoczął współpracę z TradeLens, jest turecki operator portowy – Yilport, który zdecydował się przenieść na platformę dane pochodzące ze swoich terminali.

TradeLens rozwiązaniem na problemy w transporcie śródlądowym

Platforma TradeLens posiada już ponad stu członków, co oznacza, że każdego tygodnia przetwarza ponad dziesięć milionów osobnych wydarzeń wysyłkowych oraz tysiące dokumentów.

Tym samym zapewnia wszystkim pracującym na niej podmiotom, tj. spedytorom, celnikom, przewoźnikom, zarządcom portów, a także dostawcom transportu śródlądowego, możliwość wspólnego wglądu w dane na temat realizowanych transakcji.

Wszystkie podmioty należące do sieci TradeLens zyskują dzięki niej nie tylko większą przejrzystość, ale i ułatwienie w transferze towarów. Głównym celem platformy jest zaś usprawnienie światowych ekosystemów handlowych. Jak wskazuje bowiem Maersk, kwestie formalnie oraz biurokracja stanowią obecnie jeden z największych problemów transportu śródlądowego, pochłaniający znaczną część jego kosztów.

5/5 - (4 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters