Śledź nas na lub dołącz do naszego

Platforma TradeStars wydawała nowy token, o którym z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że jest inny niż wszystkie. Stokenizowane bowiem zostały osiągane przez sportowców.

Nowe oblicze obstawiania wyników sportowych

Stokenizowanie sportowych osiągów, którego podjął się zespół TradeStars, wzbudziło ogromne zainteresowanie w środowisku kryptowalutowym, a także wśród fanów sportu. Nowy token umożliwi im bowiem zarabianie na wynikach sportowych. Tokenizacja osiągów sportowców przeprowadzana będzie przy pomocy Fractional NFTs (Non Funginle Tokens). Użytkownicy będą mogli za ich pośrednictwem obstawiać wyniki sportowe. System nowych tokenów odznacza się wysoką dynamiką, a opiera się na podaży i popycie. Ich kurs jest zaś uzależniony od wyników, jakie osiągną sportowcy.

Sportowy token TradeStars przyciąga tysiące użytkowników

Platforma TradeStars, będąca zdecentralizowaną platformą transakcyjną, została uruchomiona w styczniu tego roku, a obecnie posiada już ponad 30 tys. użytkowników. Sportowy token TSX cieszy się zaś coraz większą popularnością. Jednocześnie TradeStars jako pierwsza wprowadziła system Fractional NFTs, który polega na tym, że zachęty ekonomiczne DeFi powiązane są z prawdziwymi danym statystycznymi, a nowoczesne rozwiązania pozwalają na częściowe tylko posiadanie NFT.

Innowacje

Jak twierdzi jeden z przedstawicieli Trade Stars, zespół platformy postanowił wykorzystać standard ERC-20 do reprezentowania poszczególnych frakcji tokena NFT, oraz aby zapewnić możliwość ustalania ceny dla niego i podtrzymywania podaży tychże udziałów, w zależności po podaży i popytu rynkowego. Czynnikiem wpływającym na określnie finalnej ceny akcji NFT mają być statystyczne wskaźniki wydajności.

Mogłyby mieć one również wpływ na dywidendy w formie TSX, w oparciu o które popyt i podaż pomagają potwierdzić nową cenę. Należy również dodać, że posiadacze tokenów TSX otrzymają część opłat związanych z platformą w Tether (USDT), podczas gdy faktycznie bazuje ona zarówno na Ethereum, jak i na Matic. Takie rozwiązanie pozwala zapobiec nadmiernemu obciążeniu łańcucha blokowego różnego rodzaju transakcjami związanymi z działaniem systemu. To z kolei skutkować będzie niższymi opłatami.

5/5 - (5 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters