Śledź nas na lub dołącz do naszego

Tether Ltd, jeden z największych dostawców stablecoinów, ogłosił niedawno wprowadzenie tokena o nazwie Tether Gold (XAU₮). Reprezentuje on szwajcarskie złoto, a powstał w oparciu o blockchain Ethereum i TRON.

Tether Gold (XAU₮) – premiera

Informacja oficjalnie przekazana przez Tether o uruchomieniu nowego tokena wywołała duże poruszenie w środowisku kryptowalutowym. W komunikacie prasowym firma ogłosiła, że token o nazwie Tether Gold (XAU₮) zabezpieczony jest fizycznym złotem i reprezentuje jedną uncje trojańską, czyli 31,10 grama (wartą na ten moment blisko 1550 dolarów).

Zobacz również: Złoto na blockchainie – najcenniejszy metal szlachetny został stokenizowany

Szwajcarskie złoto i wysoki stopień bezpieczeństwa

Nowy token Tether dostępny jest na blockchainie Ethereum (ERC-20) oraz blockchainie TRON (TRC20).

Firma zapewnia, że złoto jest przechowywane szwajcarskiej skrytce. Skarbiec zapewniać ma najwyższej jakości systemy bezpieczeństwa, wobec czego, użytkownicy nie muszą obawiać się ryzyka utraty złota.

Choć nie podano żadnych szczegółowych informacji w tej kwestii, Tether zapewnia, że posiada bezpośrednią kontrolę na fizycznym przechowywaniem złota.

Podkreśla przy tym, że w przeciwieństwie do konkurencji nie pobiera opłat za przechowywanie tego typu produktu.

Dostawcą złota jest zaś licencjonowana brytyjska firma, wieloletni dostawca metali szlachetnych.

Dwie grupy tokenów

Jak zapewniają twórcy Tether Gold (XAU₮), nowy token zapewnia jednocześnie korzyści fizycznych i cyfrowych zasobów, eliminując w ten sposób ułomności tradycyjnych sposobów przechowania złota, takie jak chociażby wysokie koszty przechowywania oraz ograniczony dostęp.

Tokeny z jednej i drugiej grupy są w pełni zgodne z portfelami Tether (USDT). Wiele wskazuje na to, że Tether, któremu już raz udało się zrewolucjonizować rynek kryptowalutowy, ponownie nim potrząśnie, aczkolwiek, aby potwierdzić te przypuszczenie trzeba jeszcze trochę poczekać na pierwsze rezultaty oferty.

3.6/5 - (5 votes)
Zapraszamy do odwiedzin naszych innych portali Ekskluzywne.net oraz LuksusoweHotele.pl

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters