Śledź nas na lub dołącz do naszego

W Hongkongu wprowadzono pierwsze międzynarodowe nagrody przyznawane dla sektora tokenizacji aktywów oraz cyfrowych papierów wartościowych. Mowa o TADS AWARDS – czyli Tokenized Assets & Digitized Securities Awards, którymi będą wyróżniane zarówno firmy, jak i osoby fizyczne.

Wyraz uznania dla liderów tokenizacji i cyfrowych papierów wartościowych

TADS AWARDS (Tokenized Assets & Digitized Securities Awards) to nowa, międzynarodowa nagroda, która co roku przyznawana będzie w Hongkongu za szczególne osiągnięcia oraz wkład w rozwój sektora tokenizacji aktywów oraz cyfrowych papierów wartościowych. Jej laureatami mogą być zarówno firmy, jak i osoby fizyczne.

Wydarzenie jest współorganizowane przez Asia Pacific Digital Economy Institute, Coinstreet Partners, Nexchange Group oraz The STO LAB i wspierane przez szeroką grupę podmiotów z branży cyfrowych finansów. Głównym sponsorem jest zaś American Pacific Bancorp.

Wzrost znaczenia tokenizacji

Zgodnie z szacunkami Światowego Forum Ekonomicznego, do 2027 roku nawet 10 proc. światowego PKB, może zostać poddane tokenizacji, o ile tylko kapitalizacja rynkowa sięgnie 24 bln dolarów.

TADS AWARDS mają stanowić wsparcie dla sektora cyfrowych finansów, a ich kluczowym zadaniem jest wypracowanie jak najlepszych praktyk oraz wyznaczanie standardów w tym obszarze na drodze zgodnej współpracy światowych liderów.

Wprowadzenie nagród TADS wywołało wiele pozytywnych reakcji przedstawicieli branży. Stanowią one nie tylko wyraz uznania dla najlepszych rozwiązań, lecz również wsparcie zdrowej konkurencyjności, koniecznej dla postępu i rozwoju. Ponadto tokenizacja tworzy specyficzny model biznesowy, który dzięki cyfryzacji oraz technologii FinTech dostarcza wielu korzyści szerokiej, sukcesywnie poszerzającej się grupie podmiotów. W stronę cyfryzacji zwraca się bowiem coraz więcej firm i podmiotów.

Zasady przyznawania TADS AWARDS

Nominacje do TADS AWARDS przyjmowane są od 1 października do 3 listopada. Wyłonionych zostanie w sumie dziesięciu laureatów, po pięciu dla każdej z dwóch wyznaczonych kategorii.

Pierwszą z nich jest kategoria „BEST OF CLASS TADS”, dedykowana emitentom różnych rodzajów aktywów tokenizowanych oraz cyfrowych papierów wartościowych, a drugą „ECO-SYSTEM EXCELLENCE”, przeznaczona dla dostawców rozwiązań obejmujących cały sektor.

Gala TADS AWARDS organizowana będzie każdego roku w innym kraju – pierwsza obędzie się 18 listopada w Hongkongu i będzie transmitowana online.

5/5 - (5 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters